Këshilla – AlpeGossip

Këshilla

BËJENI VETË NË SHTËPI/ Kjo është maska që heq njollat kafe, shenjat e akneve dhe…

BËJENI VETË NË SHTËPI/ Kjo është maska që heq njollat kafe, shenjat e akneve dhe…

Ekspozimi i vazhdueshëm në diell, çrregullimet hormonale dhe përdorimi i produkteve kozmetike jo cilësore janë…

MËSOJINI TANI/ 3 mënyrat më efektive për të kuruar të gjitha llojet e akneve në fytyrë

MËSOJINI TANI/ 3 mënyrat më efektive për të kuruar të gjitha llojet e akneve në fytyrë

A keni zgjuar ndonjëherë në mëngjes dhe keni parë që fytyra juaj nuk ëhstë më…

PËRVEÇ PALESTRËS/ Për të zhdukur celulitin duhet të ndiqni këto rregulla

PËRVEÇ PALESTRËS/ Për të zhdukur celulitin duhet të ndiqni këto rregulla

A keni celulit në këmbët tuaj dhe kjo është një nga arsyet pse nuk vishni…

JU KA ARDHUR NË MAJË TË HUNDËS? Ja pesë mënyra natyrale për të shpëtuar nga lëkura e varur

JU KA ARDHUR NË MAJË TË HUNDËS? Ja pesë mënyra natyrale për të shpëtuar nga lëkura e varur

A keni përjetuar kohët e fundit humbje drastike të peshës? Urime për punën tuaj të…

MËSOJINI TANI/ Të vetmet receta që kanë vërtetuar se zhdukin njollat kafe në fytyrë

MËSOJINI TANI/ Të vetmet receta që kanë vërtetuar se zhdukin njollat kafe në fytyrë

Sipas Akademisë Amerikane të Dermatologjisë, melasma ose njolla kafe është një kusht i zakonshëm i…

NËSE S’I KA MOS I BLINI/ Karakteristikat që e bëjnë kremin mbrojtës shumë të efektshëm

NËSE S’I KA MOS I BLINI/ Karakteristikat që e bëjnë kremin mbrojtës shumë të efektshëm

Numri pothuajse i pakufishëm i zgjedhjeve të kremit mbrojtës mund t’ju bëj konfuz. Ndiqni këto…

MËSOJINI TANI/Pesë rregullat e arta për dhëmbë të bardhë dhe të pastër

MËSOJINI TANI/Pesë rregullat e arta për dhëmbë të bardhë dhe të pastër

Jo vetëm që dhëmbët tuaj ju ndihmojnë të hani dhe të flisni, por ata mund…

KENI QIME MBI BUZË E NUK DINI SI T’I HIQNI? Provoni këtë maskë e do të shpëtoni një herë e mirë

KENI QIME MBI BUZË E NUK DINI SI T’I HIQNI? Provoni këtë maskë e do të shpëtoni një herë e mirë

Një nga gjërat më të bezdisshme për femrat janë qimet e fytyrës, por akoma më…

KUJDES KUR PRISNI THONJTË! Këto gabime mund t’ju bëjnë shumë keq për shëndetin

KUJDES KUR PRISNI THONJTË! Këto gabime mund t’ju bëjnë shumë keq për shëndetin

Po, e keni bërë, por ekziston një mënyrë e saktë dhe një mënyrë e gabuar…

BËJINI NË SHTËPI/ 3 pastrues natyralë fytyre që mund t’i përgatisni vetë

BËJINI NË SHTËPI/ 3 pastrues natyralë fytyre që mund t’i përgatisni vetë

Në vend që të blini larës fytyre të cilët asnjëherë nuk janë 100% të duhur…