MakeUp Archives - AlpeGossip

MakeUp

MAKE UP I LEHTË POR PRAPË SEXY ? Vip-et tona sapo na treguan se si ta bëjmë! (FOTOT)

MAKE UP I LEHTË POR PRAPË SEXY ? Vip-et tona sapo na treguan se si ta bëjmë! (FOTOT)

Nëse dëshironi makeup të thjeshtë e të bukur për përdita si të VIP-ave, ky është…

PROVOJENI/  Ja se si duhet ti lyeni buzët sipas Loredanës

PROVOJENI/ Ja se si duhet ti lyeni buzët sipas Loredanës

Loredana e di ç’i shkon dhe si Virgjëreshë që është, rrallherë heq dorë. Kjo është…

FLOKË TË DËMTUAR NGA DIELLI? Ja zgjidhja…

FLOKË TË DËMTUAR NGA DIELLI? Ja zgjidhja…

Ekspozimi ndaj diellit nuk dëmton vetëm lëkurën tonë, por gjithashtu ka një efekt negativ edhe…

TRENDET “IN” TË SEZONIT/ Provojini këto në make up-in e përditshëm dhe nuk do të zhgënjeheni (FOTO)

TRENDET “IN” TË SEZONIT/ Provojini këto në make up-in e përditshëm dhe nuk do të zhgënjeheni (FOTO)

Vera është periudha që të gjithë e presim me padurim sepse kerkon nje minimum mundimi…

DËSHIRONI QË ‘MAKE UP-I’ JUAJ T’JU REZISTOJ? Këto janë 3 këshillat që duhet ti dini

DËSHIRONI QË ‘MAKE UP-I’ JUAJ T’JU REZISTOJ? Këto janë 3 këshillat që duhet ti dini

Asnjë vajze nuk i pëlqen kur ‘make up-i’ shkrin për shkak të diellit apo fshihet…

HAP PAS HAPI/ Si të aplikoni Highlighter për t’u dukur sa më natyral

HAP PAS HAPI/ Si të aplikoni Highlighter për t’u dukur sa më natyral

Highlitghti është një nga trendet e makutit i cili u përfol shumë këto dy vitet…

NUK DUHET T’I KENI KURRË FALLSO/ Gjashtë produktet e fytyrës për të cilat ia vlen të shpenzosh

NUK DUHET T’I KENI KURRË FALLSO/ Gjashtë produktet e fytyrës për të cilat ia vlen të shpenzosh

Të gjitha femrat ëndërrojnë të kenë lëkurë të freskët, me shkëlqim natyral, madje edhe kur…

“KRYEFJALA” E KËSAJ VERE/ Zbuloni 5 ide make-upi që do bëjnë “namin” (FOTO)

“KRYEFJALA” E KËSAJ VERE/ Zbuloni 5 ide make-upi që do bëjnë “namin” (FOTO)

Me ardhjen e verës edhe mënyra apo trendet e make up-it ndryshojnë nga ato të…

50 HIJET E ROZËS/ Këto janë nuncat e buzëkuqit të cilin do ta adhuroni në pranverë (FOTO)

50 HIJET E ROZËS/ Këto janë nuncat e buzëkuqit të cilin do ta adhuroni në pranverë (FOTO)

Harrojini të kuqen klasike pasi 2019 është viti i ngjyrës rozë. Pink ka një gamë…

NGA APLIKIMI TEK FORMULA JO E DUHUR/ 4 gabimet TRASHANIKE me kremin pudër që plakin lëkurën

NGA APLIKIMI TEK FORMULA JO E DUHUR/ 4 gabimet TRASHANIKE me kremin pudër që plakin lëkurën

Aplikimi i pudrës së gabuar do të prishë jo vetëm foton perfekte për Instagram, por…