Kur ikonat Hollywood-iane të viteve 60′ e 70′ pozonin me të brendshme dantellë e zhartier (FOTO) – AlpeGossip
Kur ikonat Hollywood-iane të viteve 60′ e 70′ pozonin me të brendshme dantellë e zhartier (FOTO)

Kur ikonat Hollywood-iane të viteve 60′ e 70′ pozonin me të brendshme dantellë e zhartier (FOTO)

Të brendshmet me dantellë ose të quajtura ndryshe lingerie, zhartierët si dhe fustanet e natës prej dantelle u japin vajzave një pamje mjaft joshëse dhe seksi. Madje tani ato mund ti veshësh poshtë xhaketave apo fustaneve, duke i treguar paksa por vite më parë nuk ka qenë kështu!

Vajzat e famshme dhe ato të shtresës së lartë përdornin të brendshme dantellë poshtë rrobave të tyre, por disa prej aktoreve të Hollywood-it u është dashur edhe të pozojnë me to. Aktoret e njohura kanë veshur të brendshmet dantellë  dhe zhartier në filmat ku kanë luajtur ose edhe në pasarele.

Ndoshta ka qenë pak e sikletshme duke patur parasysh kohët që kanë qenë, por kjo gjë nuk i ka penguar ato. Për më tepër shihni disa prej ikonave të Holluwood-ir nën këto veshje sensual.

BRIGITTE BARDOT

JAYNE MANSFIELD

SOPHIA LOREN

MARILYN MONROE
GINGER ROGERS
AVA GARDNER