LISTA E PLOTË E FITUESVE/ Ja artistët që u vlerësuan në “Kënga Magjike 2019″ – AlpeGossip
LISTA E PLOTË E FITUESVE/ Ja artistët që u vlerësuan në “Kënga Magjike 2019″

LISTA E PLOTË E FITUESVE/ Ja artistët që u vlerësuan në “Kënga Magjike 2019″

Ka përfunduar ndarja e çmimeve në edicionin e  21-të në “Kënga Magjike” dhe disa artistët kanë arritur të rrëmbejnë nga një trofe.

Ndryshe nga vitet e tjera, këtë vit vetëm katër artistë patën mundësi të vlerësohen me çmime.

Këta janë artistët që çuan në shtëpi një çmim:

Best International New Artist: Grupi Sisma

Best New Artist: Khuba

Big International Artist: Tamara Todevska

Kënga Magjike 2019: Eneda Tarifa