Aktualitet Archives - AlpeGossip

Aktualitet

PROTESTA E ILIR METËS/ Reagon Ambasada e Francës në Tiranë

PROTESTA E ILIR METËS/ Reagon Ambasada e Francës në Tiranë

Ambasada e Francës në Tiranë njofton qytetarët të tregojnë kujdes lidhur me demonstrimin publik të…

Çfarë po ndodh me vajzat e SHOWBIZZ-it? Drogë, lidhje me “të fortët” dhe…sjellje të pahijshme

Çfarë po ndodh me vajzat e SHOWBIZZ-it? Drogë, lidhje me “të fortët” dhe…sjellje të pahijshme

Nuk do shumë punë që në Shqipëri të konsiderohesh VIP. Ditë pas dite, showbizz-it shqiptar…

SANREMO/ Alketa Vejsiu, shqiptarja e parë e famshme në Instagramin e Dolce Gabbanës

SANREMO/ Alketa Vejsiu, shqiptarja e parë e famshme në Instagramin e Dolce Gabbanës

Paraqitja e suksesshme dhe e shumëperfolur e Alketa Vejsiut në Sanremo, vijon të krijojë ende…

TJETËR SHQIPTARE NË “SANREMO”/ Pamje nga performanca e Dua Lipës

TJETËR SHQIPTARE NË “SANREMO”/ Pamje nga performanca e Dua Lipës

Një tjeter shqiptare është ngjitur mbremjen e sotme në skenen e Sanremos. Kengetarja me famë…

“I DUA…”/ Momenti kur Alketa Vejsiu flet SHQIP në zemër të SANREMOS

“I DUA…”/ Momenti kur Alketa Vejsiu flet SHQIP në zemër të SANREMOS

Siç ishte paralajmëruar, prezantuesja Alketa Vejsiu u shfaq në skenën e madhe të “Sanremos” në…

NË SKENËN E “SANREMOS”/ Alketa Vejsiu: Kjo është pika më e lartë në karrierën time

NË SKENËN E “SANREMOS”/ Alketa Vejsiu: Kjo është pika më e lartë në karrierën time

Prezantuesja shqiptare Alketa Vejsiu është ngjitur në skenën e Sanremos. Në një bashkëbisedim me prezantuesin…

SANREMO/ Momenti kur Alketa Vejsiu hyn në skenën e madhe

SANREMO/ Momenti kur Alketa Vejsiu hyn në skenën e madhe

Dalin pamjet kur Alketa Vejsiu ka hyrë në skenën e madhe të “Sanremos”. E veshur…

Elvana, e zhgënjyer nga çmimi dytë? Tregojani se Vaçe Zela doli e treta me “Valsin e Lumturisë”!

Elvana, e zhgënjyer nga çmimi dytë? Tregojani se Vaçe Zela doli e treta me “Valsin e Lumturisë”!

Për fat të mirë kaluan 3 ditët e çuditë, që u shoqëruan me debatin për…

FESTIVALI I KËNGËS/ Kush janë dy anëtaret e jurisë që po “kryqëzohen” për humbjen e Elvana Gjatës?

FESTIVALI I KËNGËS/ Kush janë dy anëtaret e jurisë që po “kryqëzohen” për humbjen e Elvana Gjatës?

Që “Festivali i Këngës” do mbaronte me më shume polemika se asnjëherë tjetër këtë e…

“EDHE QENTË JANË KONFUZ”/ Shefi i Zjarrfikësve: Kemi mbi 30 orë që jemi në kërkim, kemi shpresa

“EDHE QENTË JANË KONFUZ”/ Shefi i Zjarrfikësve: Kemi mbi 30 orë që jemi në kërkim, kemi shpresa

Shefi i Repartit të Zjarrfikëseve, Ilir Llapushi, ka folur për emisioni “Real Story” në “News24”…