Teknologji – AlpeGossip

Teknologji

“HOUSE PARTY”/ Si ta përdorni aplikacionin e ri që të argëton më shumë në kohërat e koronavirusit

“HOUSE PARTY”/ Si ta përdorni aplikacionin e ri që të argëton më shumë në kohërat e koronavirusit

U pëlqen shumë të rinjve, është aplikacioni i momentit, sidomos tani në kohën e koronavirusit…

KORONAVIRUSI/ Mënyrat më efikase për të dezinfektuar telefonin

KORONAVIRUSI/ Mënyrat më efikase për të dezinfektuar telefonin

Deri në fund të ditës së sotme, ka të ngjarë të keni prekur smartphone tuaj…

REKORDI I RI/ Ja sa miliardë mesazhe u dërguan me 31 dhjetor 2019 përmes WhatsApp

REKORDI I RI/ Ja sa miliardë mesazhe u dërguan me 31 dhjetor 2019 përmes WhatsApp

Më shumë se 100 miliardë mesazhe janë dërguar në të gjithë botën përmes WhatsApp me…

VËMENDJE/ WhatsApp nuk do të punojë në këta telefona pas 31 dhjetorit 2019

VËMENDJE/ WhatsApp nuk do të punojë në këta telefona pas 31 dhjetorit 2019

WhatsApp do të ndalojë së punuari në miliona telefona brenda dy muajve të ardhshëm, pasi…

VENDOSET REKORDI TEKNOLOGJIK/ Kapet Wi-Fi në 700 kilometra distancë

VENDOSET REKORDI TEKNOLOGJIK/ Kapet Wi-Fi në 700 kilometra distancë

Universiteti Politeknik i Torinos ka vendosur nje rekord teknologjik me shpikjen e lidhjes Wi-Fi midis…

MË SHUMË SIGURI/ Instagram-i bën ndryshimin e radhës

MË SHUMË SIGURI/ Instagram-i bën ndryshimin e radhës

Dje (4 dhjetor) Instagram-i ndërmori një masë të re me qëllim përmirësimin e platformës së…

SË SHPEJTI NË TREG/ Një celular që paloset dhe mund ta blini më lirë se kurrë

SË SHPEJTI NË TREG/ Një celular që paloset dhe mund ta blini më lirë se kurrë

Robert de Hesus Eskobar Gaviria, vëllai i boss-it kolumbian të drogës, Pablo Eskobar, do të…

MË NË FUND/ Instagrami sapo na ofroi opsionin që aq shumë e kemi dëshiruar

MË NË FUND/ Instagrami sapo na ofroi opsionin që aq shumë e kemi dëshiruar

E keni parasysh atë momentin pasi ke shkrepur foton e jetës? Do ta shpërndash kudo,…

DUHET TË JENI TË KUJDESSHËM ME ”WHATSAPP”/ Kjo që është zbuluar nuk do u pëlqejë aspak

DUHET TË JENI TË KUJDESSHËM ME ”WHATSAPP”/ Kjo që është zbuluar nuk do u pëlqejë aspak

Sipas studiuesve të sigurisë, problemi i fundit i WhatsApp mund të lejojë që hakerat të…

NA KISHIN LAJMËRUAR/ Instagram-i heq opsionin që e pëlqeni të gjithë

NA KISHIN LAJMËRUAR/ Instagram-i heq opsionin që e pëlqeni të gjithë

Instagrami nuk ka “kuptim” pa like-t dhe komentet. Mirëpo, tashmë njëri prej këtyre opsioneve nuk do të…