Libri – AlpeGossip

Libri

“SI ÇDO FUNDVIT”/ Botimi dhe përkthimi më i mirë për 2017, ja finalistët (VIDEO)

“SI ÇDO FUNDVIT”/ Botimi dhe përkthimi më i mirë për 2017, ja finalistët (VIDEO)

Ashtu si çdo fundvit, Ministria e Kulturës organizon eventin e ndarjes se çmimit për veprën…

“HISTORIA E HOLOKAUSIT DHE E TË MBIJETUAREVE”/ Ndahen çmimet Kombëtare të Letërsisë (VIDEO)

“HISTORIA E HOLOKAUSIT DHE E TË MBIJETUAREVE”/ Ndahen çmimet Kombëtare të Letërsisë (VIDEO)

Romanet “Sonate për gruan e një tjetri” dhe “Armëpushimi” janë dy veprat e vlerësuara në…

“UNË KAM VRARË”/ Libri që nxorri sekretet e burgut të grave (FOTO)

“UNË KAM VRARË”/ Libri që nxorri sekretet e burgut të grave (FOTO)

Para dy vitesh, gazetarja Eni Vasili solli librin e saj të parë, të titulluar “Unë…

“NJË VRASJE NË KRYEMINISTRI”/ Romani më i ri i autores Diana Çuli zbulon komplotin politik (FOTO)

“NJË VRASJE NË KRYEMINISTRI”/ Romani më i ri i autores Diana Çuli zbulon komplotin politik (FOTO)

Tri gra…një Kryeministre, një detektive dhe sekretarja e përgjithshme. Ngjarjet në romanin më të ri…

“DO VAZHDOJ TË SHKRUAJ SI TOM KUKA”/ Enkel Demi tregon detaje nga publikimi i librit të dytë (FOTO)

“DO VAZHDOJ TË SHKRUAJ SI TOM KUKA”/ Enkel Demi tregon detaje nga publikimi i librit të dytë (FOTO)

I ftuar në emisionin Rreze Dielli  për të folur mbi publikimin e librit të tij…

“LIBRI I UDHËTIMEVE” i Evliya Çelebiut vjen tani edhe në gjuhën shqip

“LIBRI I UDHËTIMEVE” i Evliya Çelebiut vjen tani edhe në gjuhën shqip

Sejahatnameja na del përpara si një vepër me rëndësi të veçantë nisur nga fakti se…