Këshilla Archives - AlpeGossip

Këshilla

NDRYSHO…/ 5 sekrete që duhet t’i dini para se të lani flokët

NDRYSHO…/ 5 sekrete që duhet t’i dini para se të lani flokët

Nuk dimë kurrë mjaftueshëm sekrete për flokët. Gjithmonë na ka shpëtuar diçka që duhet ta…

KANË VAJTË DËM KOT/ Ja si të kuptojmë që na kanë skaduar produktet e grimit

KANË VAJTË DËM KOT/ Ja si të kuptojmë që na kanë skaduar produktet e grimit

Pjesa më e madhe e produkteve të grimit nuk kanë një afat skadence, prandaj është…

PËRDORNI…/ 5 hapa si të kapni flokët bisht në mënyrë të përsosur

PËRDORNI…/ 5 hapa si të kapni flokët bisht në mënyrë të përsosur

Të pasurit një bisht të përsosur është thjesht çështje teknike. Annagjid Kee Taylor, parukiere, tregoi…

KOS, MJALTË DHE VEZË/ Ja si t’i përdorni për flokë plot shkëlqim

KOS, MJALTË DHE VEZË/ Ja si t’i përdorni për flokë plot shkëlqim

Shëndeti i flokëve kërkon përkujdesje të vazhdueshme dhe ushqyerje të shëndetshme. Disa prej ushqimeve më…

PËR NJË LËKURË TË PARREZIKUAR NGA KANCERI/ Vendosni SPF çdo ditë, edhe gjatë dimrit

PËR NJË LËKURË TË PARREZIKUAR NGA KANCERI/ Vendosni SPF çdo ditë, edhe gjatë dimrit

Dielli funksionon në mënyrë misterioze: Nëse i qëndroni përballë, ndjeni rrezet e ngrohta të tij…

DUHET TË BËNI KUJDES/ Çfarë i dëmton më shumë flokët në dimër

DUHET TË BËNI KUJDES/ Çfarë i dëmton më shumë flokët në dimër

Nuk ka rëndësi se sa shumë përpiqeni t’i trajtoni flokët gjatë periudhave të ndryshme të…

“ONDE XL”/ “Sanremo” na dha idenë si t’i rregullojmë flokët për 2020

“ONDE XL”/ “Sanremo” na dha idenë si t’i rregullojmë flokët për 2020

Ishin extension apo flokët e saj të vërtetë? Kush e di, ajo që ka rëndësi…

EDHE TI JE FIKSUAR ME KËTË NGJYRË? Ja pse të gjitha i lyejnë kështu sytë

EDHE TI JE FIKSUAR ME KËTË NGJYRË? Ja pse të gjitha i lyejnë kështu sytë

Me siguri në koleksionin tuaj të make up-ve, duhet të keni një paletë sysh ngjyrë…

LAHUNI MË MIRË NË MËNGJES/ Pse nuk duhet të bëni dush në darkë?

LAHUNI MË MIRË NË MËNGJES/ Pse nuk duhet të bëni dush në darkë?

Pyetja që të gjithë ia bëjnë vetes: A duhet t’i laj flokët në mëngjes apo në…

THUAJINI JO RRUDHAVE/ Shtatë trajtimet që luftojnë shenjat e plakjes

THUAJINI JO RRUDHAVE/ Shtatë trajtimet që luftojnë shenjat e plakjes

Trajtimet për një lëkurë të bukur dhe të re, funksionojnë vërtetë? Nëse duam të luftojmë…