MakeUp Archives - AlpeGossip

MakeUp

DËSHIRONI QË ‘MAKE UP-I’ JUAJ T’JU REZISTOJ? Këto janë 3 këshillat që duhet ti dini

DËSHIRONI QË ‘MAKE UP-I’ JUAJ T’JU REZISTOJ? Këto janë 3 këshillat që duhet ti dini

Asnjë vajze nuk i pëlqen kur ‘make up-i’ shkrin për shkak të diellit apo fshihet…

HAP PAS HAPI/ Si të aplikoni Highlighter për t’u dukur sa më natyral

HAP PAS HAPI/ Si të aplikoni Highlighter për t’u dukur sa më natyral

Highlitghti është një nga trendet e makutit i cili u përfol shumë këto dy vitet…

NUK DUHET T’I KENI KURRË FALLSO/ Gjashtë produktet e fytyrës për të cilat ia vlen të shpenzosh

NUK DUHET T’I KENI KURRË FALLSO/ Gjashtë produktet e fytyrës për të cilat ia vlen të shpenzosh

Të gjitha femrat ëndërrojnë të kenë lëkurë të freskët, me shkëlqim natyral, madje edhe kur…

“KRYEFJALA” E KËSAJ VERE/ Zbuloni 5 ide make-upi që do bëjnë “namin” (FOTO)

“KRYEFJALA” E KËSAJ VERE/ Zbuloni 5 ide make-upi që do bëjnë “namin” (FOTO)

Me ardhjen e verës edhe mënyra apo trendet e make up-it ndryshojnë nga ato të…

50 HIJET E ROZËS/ Këto janë nuncat e buzëkuqit të cilin do ta adhuroni në pranverë (FOTO)

50 HIJET E ROZËS/ Këto janë nuncat e buzëkuqit të cilin do ta adhuroni në pranverë (FOTO)

Harrojini të kuqen klasike pasi 2019 është viti i ngjyrës rozë. Pink ka një gamë…

NGA APLIKIMI TEK FORMULA JO E DUHUR/ 4 gabimet TRASHANIKE me kremin pudër që plakin lëkurën

NGA APLIKIMI TEK FORMULA JO E DUHUR/ 4 gabimet TRASHANIKE me kremin pudër që plakin lëkurën

Aplikimi i pudrës së gabuar do të prishë jo vetëm foton perfekte për Instagram, por…

NGA ULJET TEK TRENDET/ 4 rregullat e arta që duhet t’i dimë për produktet e makijazhit

NGA ULJET TEK TRENDET/ 4 rregullat e arta që duhet t’i dimë për produktet e makijazhit

Përdorin më pak se 10 produkte kozmetike, por në çantën e një femre mund të…

NGA JESHILJA TEK  “GOLD”/ Këto janë tendencat e reja për tonet e syve (FOTO)

NGA JESHILJA TEK “GOLD”/ Këto janë tendencat e reja për tonet e syve (FOTO)

Jemi thuajse në sezonin e ftohtë të dimrit dhe në periudhën kur edhe vendosja e…

GJITHÇKA DUHET TË DINI/ Kryefjala e make up-it të syve këtë sezon janë NGJYRAT

GJITHÇKA DUHET TË DINI/ Kryefjala e make up-it të syve këtë sezon janë NGJYRAT

Paletet me ngjyra për sytë janë sërish në modë!  Gjithçka ju duhet është mos keni…

Si duhet përdorur kthyesja e qerpikëve që mos të ketë asnjë pasojë negative për sytë tuaj

Si duhet përdorur kthyesja e qerpikëve që mos të ketë asnjë pasojë negative për sytë tuaj

Qerpikët e gjatë  dhe të lakuar i bëjnë sytë të duken të bukur dhe më…