Shëndet – AlpeGossip

Shëndet

THEMBRA TË PLASARITURA? Receta që do t’ju ​​lehtësojë njëherë e përgjithmonë

THEMBRA TË PLASARITURA? Receta që do t’ju ​​lehtësojë njëherë e përgjithmonë

Çarjet dhe lëkura e thatë në thembra janë kryesisht një problem kozmetik, por mund të…

KENI MARRJEMENDJE? Mos e neglizhoni, mund t’ju paralajmërojë për këto probleme

KENI MARRJEMENDJE? Mos e neglizhoni, mund t’ju paralajmërojë për këto probleme

Një çrregullim i ekuilibrit shkakton një ndjesi paqëndrueshmërie ose marramendjeje: • Nëse jeni duke qëndruar…

VËMËNDJE! 3 përfitime të rëndësishme për shëndetin dhe mjedisin nga ushqyerja me bazë bimore

VËMËNDJE! 3 përfitime të rëndësishme për shëndetin dhe mjedisin nga ushqyerja me bazë bimore

Dieta me bazë bimore fokusohet, siç tregon edhe emri i saj, në ushqimet me origjinë…

KINI KUJDES! Këto shenja paralajmërojnë mpiksjen e gjakut

KINI KUJDES! Këto shenja paralajmërojnë mpiksjen e gjakut

Mpiksja e gjakut (tromboza), si ta kuptojmë? Çfarë është mpiksja e gjakut? Mpiksja e gjakut…

PËR NJË JETË TË SHËNDETSHME/ Këto janë 10 ushqimet që nuk duhet të konsumoni para aktivitetit fizik

PËR NJË JETË TË SHËNDETSHME/ Këto janë 10 ushqimet që nuk duhet të konsumoni para aktivitetit fizik

1. Avokado Avokadot janë shumë të popullarizuara në mesin e njerëzve që duan të hanë…

VEMENDJE/ Ja cilat janë shkaqet që duhet të dini për ngrirjen e qafës

VEMENDJE/ Ja cilat janë shkaqet që duhet të dini për ngrirjen e qafës

Qafa përbëhet nga muskuj, tendina, ligament dhe kocka. Të gjitha këto bashkëpunojnë për të mbështetur…

KËSHILLAT QË JU DUHEN/ Mjeku shpjegon për vajzat dhe gratë: Ja çfarë e bën vaginën të ketë shije të pëlqyeshme. Sekreti…

KËSHILLAT QË JU DUHEN/ Mjeku shpjegon për vajzat dhe gratë: Ja çfarë e bën vaginën të ketë shije të pëlqyeshme. Sekreti…

Mjeku i njohur seksolog Kim Drasa ka shpjeguar në këtë artikull të shkruar për Panorama…

MASAT/ Sa ndikon dielli në shfaqjen e melanomës?

MASAT/ Sa ndikon dielli në shfaqjen e melanomës?

Melanoma është kanceri më serioz dhe më malinj i lëkurës dhe përmes limfës dhe gjakut…

SAPUN APO SHAMPO? Ja cila është zgjedhja më e mirë për lëkurën tuaj

SAPUN APO SHAMPO? Ja cila është zgjedhja më e mirë për lëkurën tuaj

Çdo ditë mund të dëgjosh mendime të ndryshme për atë që duhet apo nuk duhet…

DUHET TË TREGONI KUJDES! Tani e tutje, mbajeni larg kompjuterin ose celularin kur hani

DUHET TË TREGONI KUJDES! Tani e tutje, mbajeni larg kompjuterin ose celularin kur hani

Varësia nga teknologjia dhe ritmi i shpejtë i jetës shpesh na shtyn ta gjejmë veten…