I kushtoj këng RAMËS/ Arrestohet protestuesi i Rrugës Së Kombit (VIDEO) – AlpeGossip
I kushtoj këng RAMËS/ Arrestohet protestuesi i Rrugës Së Kombit (VIDEO)

I kushtoj këng RAMËS/ Arrestohet protestuesi i Rrugës Së Kombit (VIDEO)

Ndër 23 protestuesit e arrestuar, është vënë re edhe këngëtari i njohur Gent Gjonaj.

Ai është bërë i njohur për këngën që i ka kushtuar Edi Ramës, madje para pak kohësh ai ka marrë dhe vëmëndje pasi është arrestuar pasi ka qënë një ndër protestuesit për bunkerin.

Lajmi është bërë publik nga kreu i Forumit Rinor të Partisë Demokratike, Belind Këlliçi, me anë të një postimi në rrjetet sociale, ku shprehet:

“Antikomunisti i betuar Gent Gjonaj dhe Ardit Zeneli sapo jane shoqeruar me force tek Komisariati nr.2. Ata kane nevoje per ne tani me shume se kurre.” Duket se këngëtari është një protestues aktiv kundër vendime të Edi Ramës.