MOMENTI PËR TË THËNË “PO”/ Më thuaj shenjën e Horoskopit, të të them në çfarë moshe do martohesh – AlpeGossip
MOMENTI PËR TË THËNË “PO”/ Më thuaj shenjën e Horoskopit, të të them në çfarë moshe do martohesh

MOMENTI PËR TË THËNË “PO”/ Më thuaj shenjën e Horoskopit, të të them në çfarë moshe do martohesh

Shenjat zodiakale mund të të japin disa karakteristika të kuptosh se cili është momenti më oportun për të thënë ‘po’ në altar.

Ja cila është mosha e duhur për t’u martuar, sipas shenjës tënde të horoskopit:

Dashi

Të lindurit e kësaj shenje kanë vështirësi tëp resin dhe janë ankthiozë kur marrin vendime, ndaj nëse je i kësaj shenje, duhet të marrësh frymë thellë para se të martohesh 20 vjeç.

Demi

Do martohen kur të jenë në paqe me veten dhe kjo ndodh zakonisht, pas të 30-ave.

Binjakët

Janë spontanë, por kjo shenjë për të marrë vendimin për t’u martuar duhet të arrijë pjekurinë, rreth moshës 30-35 vjeç.

Gaforrja

Preferojnë të kërkojnë siguri dhe të krijojnë një lidhje të fortë në çift. Mosha më e mirë për t’u martuar është 25 vjeç.

Luani

Kjo shenjë kërkon kohë për të zhvilluar impenjime të tilla si martesa, përgjithësisht, konsolidohen në moshën mes 30 dhe 40 vjeç.

Virgjëresha

Duhet tëp resin deri në 29 vjeç, pasi më parë kanë nevojë të arrijnë pjekurinë e nevojshme për të dalë nga skema e tyre pa hyrë në krizë.

Peshorja

Kjo shenjë beson tek dashuria e vërtetë. Mosha 25 vjeçare është perfekte për t’u martuar.

Akrepi

Janë posesivë dhe intensivë dhe për këtë arsye mund të vendosin të martohen në moshë të re. megjithatë, është më mirë të presin moshën 30 vjeç.

Shigjetari

Për këtë shenjë është shumë e rëndësishme të arrijë objektivat e veta, ndaj do duhet të presin për t’u martuar. Mosha 35 vjeçare është idealja, pasi të kenë realizuar gjithçka kanë patur në plan.

Bricjapi

Mund të martohen në një moshë të re, rreth të 20-ave. Ndershmëria që keni do ju ndihmojë të kaloni çdo problem.

Ujori

Kjo shenjë nuk do të martohet, preferon të udhëtojë dhe të eksplorojë jetën. Në rast se duan të martohen, do e bëjnë një gjë të tillë rreth të 40-ave.

Peshqit

Mosha ideale është 26 vjeç, pasi të jenë pjekur emocionalisht.