NGA PANTALLONAT E DERI TEK KAPELET/ Ja çfarë të vishni gjatë janarit kur ju është mërzitur e gjithë garderoba – AlpeGossip
NGA PANTALLONAT E DERI TEK KAPELET/ Ja çfarë të vishni gjatë janarit kur ju është mërzitur e gjithë garderoba

NGA PANTALLONAT E DERI TEK KAPELET/ Ja çfarë të vishni gjatë janarit kur ju është mërzitur e gjithë garderoba

Të vendosësh çfarë të veshësh gjatë janarit s’është edhe aq e thjeshtë. Muaji është më shumë se i gjatë, jashtë bën ftohtë dhe çdo blerje të re e veshëm gjatë festave. Me pak fjalë, rrobat kanë filluar të na mërziten, prandaj kemi nevojë për ide të reja, por jo për blerje. Gjatë janarit bëjeni pushim me këtë pjesë dhe luani me fantazinë duke miksuar gjithçka keni gjendje!

1. Bashkë gjithë blerjet e tua më IN

Ç'të vishni gjatë janarit kur ju është

Pra, kambalet chunky, pulovrën oversize, xhinset e gjera, etj. Nuk ka si të mos dukesh cool.

2. Shtoji veshjes një shall

Ç'të vishni gjatë janarit kur ju është

Edhe kombinimi më minimalist ndryshon me një shall. Pse të mos e bëni pak më interesante?

3. Pantallonat brenda çizmeve/kambaleve

Ç'të vishni gjatë janarit kur ju është

Stil dhe komode!

4. Kapelja kovë e plotëson veshjen, prandaj mos hezitoni

Ç'të vishni gjatë janarit kur ju është

Do të ndiheni ndryshe dhe aspak e zakonshme.

5. Nxirrni këmishat me jakë

Ç'të vishni gjatë janarit kur ju është

Edhe ato më gjigantet, janë në modë!

6. Rripat në mes

Ç'të vishni gjatë janarit kur ju është

Mos i neglizhoni, sidomos në fustanet e leshta apo të trikotuara.

7. Ruaj një ekuilibër

Ç'të vishni gjatë janarit kur ju është

Chic, ekstra dhe sport në të njëjtën kohë.

8. Shtoji veshjes një pulovër në ngjyrë të hapur

Ç'të vishni gjatë janarit kur ju është

9. Bëj bashkë ngjyrat e forta

Ç'të vishni gjatë janarit kur ju është

Provojeni fillimisht duke kombinuar portokallinë, blunë dhe jeshilen.

Burimi: Who What Wear