“LOPË HOLANDEZE”/ Komentuesi ofendon keq Ronela Hajatin, këngëtarja shpërthen ndaj tij: Ik or gomar – AlpeGossip
“LOPË HOLANDEZE”/ Komentuesi ofendon keq Ronela Hajatin, këngëtarja shpërthen ndaj tij: Ik or gomar

“LOPË HOLANDEZE”/ Komentuesi ofendon keq Ronela Hajatin, këngëtarja shpërthen ndaj tij: Ik or gomar

Festivali i Këngës në RTSH këtë vit nuk përcolli atë që është pohuar nga shumë krijues, të ishte një festë e këngës.  Ky edicion u shoqërua me debate dhe polemika të shumta, që kanë vazhduar gjatë edhe në rrjetet sociale. Teksa këngëtarja fituese Ronela Hajati ka postuar një foto në rrjetet sociale, komentues të shumtë e kanë sulmuar atë për mënyrën se si fitoi festivalin.

R

Një prej komentusve madje e ka ofenduar atë, duke e cilësuar “lopë holandeze”. Por Ronela ka vendosur t’i përgjigjet, duke e quajtur “gomar shqiptar”. Me sa duket kënga e saj do të vazhdojë të bëjë zhurmë, ndërsa vetë Ronela në një reagim të pak ditëve më parë, shprehej kështu:

“Fitorja e festivalit ka qenë gjëja më e saktë që më ka ndodhur në këtë periudhe. Kemi punuar aq shume për këngën “SEKRET” e prapë s’jam e kënaqur akoma”.

 

 

Pas finales së “Festivalit të Këngës” shumë artistë kanë reaguar me deklarata apo thumbime për Ronela Hajati. Disa artistë të tjerë e kanë mbështetur këngëtaren e “Sekreti”, duke i dhënë suportin e tyre e duke kritikuar të gjithë ata që nuk ranë dakord me fituesen. Një prej tyre është këngëtari Stefi Prifti, i cili ka shprehur hapur irritimin e tij më anë të një statusi në rrjetin tij social Facebook, ku shkruan se kjo fitore i duket degraduese dhe fton ndjekësit të lexojnë tekstin e këngës dhe të japin mendimin e tyre.  Po ashtu ka reaguar edhe Alketa Vejsiu, Aurela Gace dhe te tjere.