PËRMIRËSON CILËSINË E JETËS/ Ja pse duhet të kryeni marrëdhënie seksuale çdo ditë – AlpeGossip
PËRMIRËSON CILËSINË E JETËS/ Ja pse duhet të kryeni marrëdhënie seksuale çdo ditë

PËRMIRËSON CILËSINË E JETËS/ Ja pse duhet të kryeni marrëdhënie seksuale çdo ditë

Për shumë çifte, koha cilësore e veçuar për marrëdhënie seksuale është thuajse mision i pamundur.

Kjo ndodh për shkak se nevojat e tyre seksuale nuk përputhen, ose detyrimet e jetës i kanë bërë ata të lodhur për diçka siç është seksi, përveç një puthjeje.

Është turp i vërtetë kur mendoni për diçka të tillë, sepse përfitimet e seksit janë të pafundme.

Është e vërtetë që iu bën të ndiheni më mirë, por më e rëndësishmja, është edhe optimale për shëndetin tuaj dhe cilësinë e përgjithshme të jetës.

Më poshtë do gjeni disa nga përfitimet shëndetësore që ofron marrëdhënia seksuale në baza ditore.

  • Përforcon sistemin imunitar
  • Redukton stresin
  • Rregullon disponimin
  • Liron dhimbjet
  • Iu ndihmon të flini më mirë
  • Rrit nivelet e energjisë
  • Përmirëson lëkurën
  • Përmirëson rrahjet e zemrës.