“PUNA E PALODHUR JEP REZULTAT”/ DITA me fat për secilën shenjë të horoskopit gjatë muajit qershor – AlpeGossip
“PUNA E PALODHUR JEP REZULTAT”/ DITA me fat për secilën shenjë të horoskopit gjatë muajit qershor

“PUNA E PALODHUR JEP REZULTAT”/ DITA me fat për secilën shenjë të horoskopit gjatë muajit qershor

Pavarësisht nga parashikimet mujore, ka të paktën një ditë të muajit të parë të verës që do të jetë më me fat, e ndryshme për secilën shenjë. Zbuloni më poshtë se cila është e juaja – për disa është sot, 3 qershor.

Dashi
Dita me fat: 03/06. Hëna e Plotë do t’ju sjellë mundësi të reja dhe qëllime të reja, përderisa ndryshoni disa gjëra në qasjen tuaj. Mos nxitoni për të hequr qafe rregullat dhe planet e vjetra për të përqafuar jetën që hapet para jush.

Demi
Dita me fat: 06/11. Përpara se të ecni përpara është e rëndësishme të bëni disa hapa prapa për të zgjidhur detajet që po ju pengojnë nga një jetë më e mirë. Me Plutonin retrograd, përfitoni nga rasti për t’i parë gjërat nga një këndvështrim i ri.

Binjakët
Dita me fat: 17/06. Jo të gjitha mësimet janë të dhimbshme. Disa thjesht tregojnë se sa i aftë jeni. Me Saturnin retrogradë, do ta keni më të lehtë të kuptoni disa gjëra për karrierën dhe kuptimin e jetës suaj.

Gaforrja
Dita me fat: 17/06. Është disi e frikshme të ndihesh sikur po e nis nga e para, por nëse e sheh si një proces që të çon drejt qartësisë më të madhe të mendimit dhe suksesit, do ta bësh atë me më shumë guxim dhe vendosmëri.

Luani
Dita me fat: 30/06. Ashtu siç është iluzion të shohësh gjithçka me frikë, po aq deluzive është ta shohësh atë si më të bukur se sa është në të vërtetë. Retrograde e Neptunit do t’ju japë mundësinë për t’u fokusuar tek e vërteta dhe një perspektivë më e ekuilibruar.

Virgjëresha
Dita me fat: 19/06. Me hyrjen e Jupiterit në shenjën tuaj, viti i ardhshëm do të jetë plot fat dhe bollëk. Kur të jetë edhe në një linjë, këtë muaj, me Saturnin te Peshqit, do të keni mundësinë të bëni kalimin në një fazë të re të jetës suaj.

Peshorja
Dita me fat: 06/11. Ndërsa e mirëpritni Mërkurin në shenjën tuaj, mund të filloni të komunikoni planet tuaja ambicioze dhe idetë e mëdha. Komunikimi i dëshirave dhe ëndrrave tuaja do të jetë i mbushur me fat.

Akrepi
Dita me fat: 22/06. Nëse doni liri, pasuri, madje edhe dashuri, nuk duhet të keni frikë të merrni angazhime dhe të rrezikoni për t’i bërë ato tuajat. Hyrja e Jupiterit në Gaforre është pikërisht ajo që ju nevojitet për të kaluar në fazën tjetër të jetës suaj.

Shigjetari
Dita me fat: 05/06. Kur e dini se çfarë doni, është më e lehtë të shfrytëzoni fuqinë e sharmit tuaj për ta treguar atë. Për fat të mirë, këtë muaj, me Venusin që hyn në Luan, do të jeni në gjendje të përqendroheni në atë që jeni vërtet të pasionuar.

Bricjapi
Dita me fat: 21/06. Ju nuk mund ta neglizhoni veten dhe të prisni që të kompensoheni nga sukseset tuaja të jashtme. Tani do të kuptoni se sa e rëndësishme është t’ju jepni përparësi dhe të lini vend në orarin tuaj të ngjeshur për të përmbushur nevojat tuaja.

Ujori
Dita me fat: 21/06. Janë marrëdhëniet tuaja kuptimplota që i japin vërtet kuptim dhe fat jetës suaj. Tani do t’i kushtoni vëmendje kultivimit të tyre – por edhe marrëdhënies me veten. Mendoni si të kujdeseni për një kopsht. Është koha për ta pastruar dhe ujitur.

Peshqit
Dita me fat: 03/06. Me Saturnin në shenjën tuaj, ju ndiqni dhe shprehni ëndrrat tuaja me përkushtim më të madh. Ju e kuptoni që puna e palodhur jep rezultate, veçanërisht në Hënën e Plotë të këtij muaji. Pra, relaksohuni dhe shijoni dhuratat e bollëkut dhe njohjes që ju presin.