“BEYONCE NUK ËSHTË IKONË”/ Këngëtarja 78-vjeçare habit me deklaratën (FOTO) – AlpeGossip
“BEYONCE NUK ËSHTË IKONË”/ Këngëtarja 78-vjeçare habit me deklaratën (FOTO)

“BEYONCE NUK ËSHTË IKONË”/ Këngëtarja 78-vjeçare habit me deklaratën (FOTO)

Dionne Warwick njihet si një nga këngëtaret dhe aktoret më të mira amerikane, por ajo ka humbur me siguri shumë mbështetës pas deklaratës së fundit për ‘Essence’. Në intervistën për revistën e njohur, ajo u pyet për turin e Beyonce dhe foli shumë hapur kur ju referua këngëtares më të dashur të ‘pop-it’. “Kam admirim për Beyonce. Më pëlqen që e shikoj teksa rritet dhe vazhdon të jetë në formë. Jam krenare për të. Por statusi i një ikone?  Epo unë mendoj se është një rrugë e gjatë deri aty. Ajo nuk mund të bëhet një Frenk Sinatra, Sammy Davis Jr”,-u shpreh Warwick.

Pas kësaj deklarate pritet një reagim nga këngëtarja e njohur, por ende nuk duket asgjë në horizont.