KENI PROBLEME ME FYTYRËN NË DIMËR? Kjo është maska kundër të ftohtit vetëm me 3 përbërës që i keni në shtëpi – AlpeGossip
KENI PROBLEME ME FYTYRËN NË DIMËR? Kjo është maska kundër të ftohtit vetëm me 3 përbërës që i keni në shtëpi

KENI PROBLEME ME FYTYRËN NË DIMËR? Kjo është maska kundër të ftohtit vetëm me 3 përbërës që i keni në shtëpi

Dimri është stina në të cilën problemet  e lëkurës shtohen. I ftohti është një ndër shkaktarët kryesorë të këtyre problemeve, ndaj për t’ju ardhur në ndihmë po ju japim recetën e një maske që do t’ju dhurojë lëkurë të mëndafshtë deri në verë.

Çfarë ju duhet?

Vazelinë

Maskë kundër të ftohtit, vetëm me 3 përbërës

Vaj esencial

Maskë kundër të ftohtit, vetëm me 3 përbërës

Aloe vera

Maskë kundër të ftohtit, vetëm me 3 përbërës

Si ta përgatisni?

Në një enë të pastër filloni të shkrini vazelinën deri sa të marrë trajtën një lëngu. Në të shtoni dy lugë çaji nga pasta e aloe verës dhe përbërësit trazojini mirë deri sa të përftoni një masë të njëtrajtshme.

Në fund shtoni vajin esencial, që mund të jetë thjesht me aromën tuaj të preferuar.

Vazelina do ta ndihmojë lëkurën të qëndrojë e butë dhe shumë e hidratuar gjatë këtyre ditëve të ftohta. Ndërsa aloe vera është ajo që do të bëjë ripërtëritje e saj. Vaji esencial do t’i japë përbërjes aromë të mirë dhe kaq.

Burimi:Pop Sugar