MENDONI TË BËNI SEKS NË MAKINË? Këto janë 5 gjërat që duhet të dini patjetër – AlpeGossip
MENDONI TË BËNI SEKS NË MAKINË? Këto janë 5 gjërat që duhet të dini patjetër

MENDONI TË BËNI SEKS NË MAKINË? Këto janë 5 gjërat që duhet të dini patjetër

Seksi në makinë është gjithnjë opsion i lezetshëm, për më tepër kur nisesh “e detyruar nga kushtet”. Gjithsesi, edhe nëse keni një vend mjaftueshëm të rehatshëm për të bërë dashuri me partnerin/en tuaj, jemi të sigurtë që keni ëndërruar të paktën njëherë për seksin në makinë.

Ai vend i vogël, e bën gjithçka kaq intime, për të mos folur pastaj për adrenalinën që përjeton.

Përtej kësaj, ka gjera që duhet të dini. Sado të na ketë mësuar eksperienca, gabimet që bëjmë gjatë seksit në makinë janë të shumta.

Për të mos pësuar ndonjë incident ~me pasoja~, hidhini një sy këshillave më poshtë.

1. Ju lutem, mos e provoni kurrsesi nëse makina është në lëvizje.

Kjo as që duhet diskutuar fare në fakt, por realisht, mos t’ju shkojë ndërmend të bëni diçka ndërkohë që makina ecën.

2. Siguroni një vend të sigurt!

Seksi në makinë është qejf, por jo nëse përfundon i arrestuar. Sigurohuni të jetë errësirë dhe makina të jetë parkuar diku ku nuk pengoni askënd.

3. Vishni fund ose fustan.

Të zhvishesh e gjithë mund të tingëllojë seksi, por e thamë që arrestimi s’është qejf. Për të qenë të sigurt, vishni një fund praktik. Aksesi bëhet më i thjeshtë dhe ju përshtateni më shpejt me rrethanat.

4. Mos harroni: “Shpejtësi dhe çmenduri!”

Kur ai thotë kalojmë mbrapa, fillon aventura. Seksi në makinë mund të jetë më pasionanti i mundshëm.

5. Mos anashkaloni seksin oral.

Është një mënyrë e mirë për të nisur gjithçka. Nëse partneri yt ka një penis, mund të bëni çfarë të doni me të që nga sedilja tjetër. Nëse ka një vaginë, dilni mbrapa dhe bëhuni gati për një pozicion më të rehatshëm.

Burimi: Bustle