Mesazh në makeup: Blogerja ua jep ballit gjithë atyre që i thanë të vriste veten – AlpeGossip
Mesazh në makeup: Blogerja ua jep ballit gjithë atyre që i thanë të vriste veten

Mesazh në makeup: Blogerja ua jep ballit gjithë atyre që i thanë të vriste veten

“Në 2017-ën, më quajtën “derr”, “e shëndoshë”, “e shëmtuar”, “përbindësh”… Më thanë se duhet të vras veten prej pamjes sime të jashtme.”

Nabela, një blogere bukurie shumë popullore në Instagram, vendosi të realizojë një makeup tutorial të pazakontë, për të dhënë një mesazh të fuqishëm. Pasi ra pre e bulizmit në internet, Nabela nuk do të shikojë askënd të vuajë siç ka vuajtur vetë, do që vajzat të ndihen mirë me veten, sido që të duken.

Ajo shkruajti: “fat” (e shëndoshë) dhe “pig” (derr) me makeup të errët në faqet, për të krijuar bazën e konturimit. Pas kësaj, u hoqi vizën këtyre frazave dhe i mbuloi me frazën: “Unë e dua veten”, të shkruar me makeup të bardhë. Në fund, të gjitha këto i shkriu me njëra-tjetrën.

 

Teksa grimohej, Nabela u përlot. Talljet në internet e kanë lenduar tejmase. Sot, ajo ka gjetur vetëbesimin si edhe dashurinë e partnerit, por s’ka qenë aspak e lehtë.

“Shpejt, mësova se njerëzit e lumtur nuk shprehin urrejtje. Dhe që lumturia nis nga dashuria për veten.

Tani, vajza që shikoj në pasqyrë është e bukur edhe pa makeup, qofsha masa small apo ekstra large.”, shkruan ajo në Instagram.

THIS IS ME 💪🏽 In 2017, I was called a pig, fat, ugly, a monster… I was told I should kill myself because of how I look. I received thousands of messages like this all year & there have been times where I let those words destroy me. But as my confidence strengthened, I became a fortress of self-love that could not be broken by the words of unhappy people. I learned quickly that happy people don’t say hurtful things. And that happiness begins with self-love. The girl I see in the mirror is beautiful with and without makeup, whether I am a size 6 or a size 16. So as 2018 begins, I’m leaving behind all of the words that once hurt me – all of the doubt that once controlled me. No one can tell us who we are. We are glorious. We are beautiful. We are worthy. This video is a small victory in my self-love revolution & I can’t wait to continue the fight in 2018. I am not the things they say I am. I will never be reduced to their words. I am brave, I am strong, I am who I’m meant to be. This is me. 💖 P R O D U C T S // @farsalicare unicorn essence @beautyblender @maybelline master camo color correcting pen @urbandecaycosmetics brow box, naked skin concealer, blush in “video” @jouercosmetics lipliner tawny rose @doseofcolors liquid lip in truffle @toofaced chocolate gold palette, born this way concealer & peel off glitter liner @maccosmetics @patrickstarrr #macpatrickstarrr setting powder @kkwbeauty contour kit @hudabeauty jade lashes & winter solstice palette SONG: “This is Me” Cover by @emoniwilkins & @the7thaveband. Originally sung by @KealaSettle from the incredible movie #thegreatestshowman #wakeupandmakeup #tarte #hudabeauty #toofaced #makeup #tutorial #diy #instatut #beauty #makeuptutorial #wtfbeautyhacks #1minutemakeup #beautylook #benefitcosmetics #allmodernmakeup #makeupclips #eyeblogbeauty #hairmakeupdiary #makegirlz #beautyqueens4ever #melformakeup #transformation #peachyqueenblog

A post shared by Nabela Noor (@nabela) on