NË KËTË TË NXEHTË VERE/ Ja disa arsye për të shijuar një gotë birre e ftohtë – AlpeGossip
NË KËTË TË NXEHTË VERE/ Ja disa arsye për të shijuar një gotë birre e ftohtë

NË KËTË TË NXEHTË VERE/ Ja disa arsye për të shijuar një gotë birre e ftohtë

Shumë prej nesh e preferojnë ndonjë gotë birrë të ftohtë gjatë verës.

Dhe mirë bëni.

Mësoni 6 arsye se përse mund ta pini pa “vrarje” ndërgjegjieje një gotë birrë.

-Të sjell në gjendje të mirë, në humor të mirë

-Përmirëson memorien

-Mbron veshkat

-Redukton kolesterolin

-Përmirëson tretjen

Redukton stresin.