NGA LËNGU I SHEGËS TEK…/ Këto pije përmirësojnë aktivitetin seksual! – AlpeGossip
NGA LËNGU I SHEGËS TEK…/ Këto pije përmirësojnë aktivitetin seksual!

NGA LËNGU I SHEGËS TEK…/ Këto pije përmirësojnë aktivitetin seksual!

Me kalimin e moshës, trupi ynë pëson disa ndryshime dhe së bashku me trupin tuaj, edhe qëndrueshmëria juaj seksuale pëson shumë ndryshime. Ju mund të përjetoni epsh të ulët ose mosfunksionim erektil. Tek femrat, një nga ndryshimet kryesore që vërehet është tharja vaginale. Kjo nuk do të thotë se fuqia juaj seksuale ka arritur në fund.

Ju mund të keni një jetë seksuale aktive gjatë gjithë jetës suaj duke ndjekur një mënyrë jetese të shëndetshme. Ushtrimi dhe lloji i duhur i ushqimit do t’ju ndihmojnë të vazhdoni. Ju do të jeni në gjendje të qëndroni më gjatë duke përfshirë disa pije në dietën tuaj ditore. Këto shtesa do t’i bëjnë seancat tuaja të dashurisë të zgjasin më shumë. Pra, këtu është një listë e pijeve që do të rrisin qëndrueshmërinë tuaj seksuale.

1. Lëng aloe vera

Sipas disa studimeve, lëngu i aloe vera ka potencialin për të rritur prodhimin e testosteronit, i cili është hormoni kryesor seksual mashkullor. Pirja e lëngut të aloe verës mund të rezultojë në rritjen e energjisë seksuale dhe epsh të lartë. Lëngu i aloe verës është gjithashtu i mirë për shëndetin tuaj në përgjithësi.

2. Lëng shege

Sipas një studimi, lëngu i shegës ka potencialin për të përmirësuar mosfunksionimin erektil pasi përmban përqendrim të lartë të antioksidantëve, gjë që përmirëson qarkullimin e gjakut. Lëngu i shegës gjithashtu mund të ulë rrezikun e sëmundjeve të zemrës.

3. Qumësht

A keni menduar ndonjëherë pse u jepet një gotë qumësht të sapomartuarve në natën e tyre të dasmës? Sepse qumështi ju ndihmon të keni një dëshirë seksuale të shëndetshme. Është i mbushur me lëndë ushqyese dhe ofron energji të menjëhershme. Sigurohuni që të mos jeni intolerant ndaj laktozës përpara se të gëlltisni një gotë qumësht përpara seancës suaj të dashurisë.