NGA SEKSI ORAL TEK ANALI/ Ja disa mënyra për të “çmendur” një femer në shtrat – AlpeGossip
NGA SEKSI ORAL TEK ANALI/ Ja disa mënyra për të “çmendur” një femer në shtrat

NGA SEKSI ORAL TEK ANALI/ Ja disa mënyra për të “çmendur” një femer në shtrat

Gruaja privilegjon aspektin global ne marredhenie. Per te eshte e rendesishme dashuria, shpirti, pjesemarrja e ndjenjes ne nje raport nga ana e partnerit.
Nje raport i zhveshur nga keto elemente nuk ka kuptim per femrat. Per kete eshte e rendesishme nje “loje” e nxehte para çdo akti.

Por diçka qe mund te jete e kenaqshme per nje femer, mund te jete e bezdisshme per nje tjeter. Edhe e njejta femer nuk ka gjithmone ne kohe dhe vende te ndryshme te njejtat deshira apo bezdisje.

Si te veprosh ne keto raste?

Eshte e rendesishme qe te realizosh nje menyre te veçante te prekuri, qe asaj t’i pelqeje dhe ta beje te ndihet mire. Por keto levizje nuk duhet te perseriten shpesh mekanikisht sepse behen monotone. Dhe keto ndjesi nje femre i duhen falur jo vetem gjate nje raporti, por edhe ne momente te ndryshme, ne menyre qe ajo te ndjehet vazhdimisht e deshiruar nga partneri. Nje puthje e lehte, nje fjale e ngrohte, perkujdesja ne momentin e duhur, vlejne per te krijuar nje atmosfere te pershtatshme shpirterore te femres gjate marredhenies. Prandaj partneri me i mire eshte ai qe gjithmone vezhgon, kerkon, eksploron teknika, pika te ndjeshme te partneres se tij, per te vepruar me to edhe ne situatat e nxehta ne çift.

Puthjet

Mbi te gjitha gabimi i madh i meshkujve ne disa raste duket te jete se ata shpesh nxitohen, harrojne puthjet e perkedheljet dhe nuk dedikohen ndaj pikave me te ndjeshme, sikur t’iu duhet te nxitojne per te mbaruar shpejt sepse kane diçka tjeter per te bere. Por kjo nuk eshte e vertete. Mjafton qe te dy partneret te krijojne nje atmosfere te ngrohte puthjesh e ledhatimesh, duke krijuar nje klime te pershtatshme per aktin seksual.

Prekja dhe sensualiteti

Masazhet, ferkimet e shpines, te shputave te kembeve, te kokes, jane gjithmone te mrekullueshme dhe joshese. Si pjese te procesit te te berit dashuri, keto “teknika” mund ta bejne seksin me te ngadalte dhe me sensual. Kur nje çift ka probleme me seksin, mund te zbulohet se ata jane fokusuar kaq shume ne organet gjenitale te tjetrit dhe nuk kane lene kohe per te mesuar se si ta prekin dhe ledhatojne me dashuri njeri-tjetrin ne te gjithe trupin. Shume burra jane me te fokusuar se grate ne organet gjenitale dhe keta kane nevoje te mesojne mbi kenaqesite e te prekurit.

Fantazite

Pothuajse çdo njeri ka fantazi ose ne forme imazhesh kalimtare, ose historish shume te detajuara, sidomos femrat. Ato shprehin ate çka gjendet thelle ne ndergjegjen e njeriut, pjese te se ciles duhen eksploruar dhe njohur. Mendimet dhe imazhet qe mbarten ne mendje mund te provokojne reagime te forta fizike. Disa studiues seksologe pranojne se truri eshte organi me i rendesishem qe jep kenaqesi seksuale dhe disa gra kane pranuar se ato mund te arrijne ne orgazem vetem duke fantazuar. Ne fantazi mund te jesh gjithçka qe imagjinon.

Seksi oral

Ndonjehere seksi oral duket si forma me intime e dashurise. Per disa individe seksi oral eshte me i sigurti per te sjelle orgazmen se shume forma te tjera te te berit dashuri. Gjithsesi, neve shpesh na ekziston ndjesia e turpit per “pjeset tona private”. Por rreziku i transmetimit te HIV-it dhe AIDS-it apo ndonje semundjeje tjeter te transmetueshme seksualisht vazhdon te mbetet pengesa kryesore ne zhvillimin e seksit oral.

Stimulimi anal

Kenaqesia e nje femre mund te realizohet nga nje partner i vemendshem, i cili mund ta stimuloje ate edhe duke prekur anusin me gishta, gjuhe, penis ose me çfaredo objekti te holle. Stimulimi anal mund t’i jepet dhe te merret me nje partner femer ose mashkull. Per shume persona kjo eshte nje zone shume e ndjeshme seksualisht.