NGJYRA DHE SHKËLQIM/ Veshjet më të mira të tapetit të kuq në çmimet Golden Globe 2023 – AlpeGossip
NGJYRA DHE SHKËLQIM/ Veshjet më të mira të tapetit të kuq në çmimet Golden Globe 2023

NGJYRA DHE SHKËLQIM/ Veshjet më të mira të tapetit të kuq në çmimet Golden Globe 2023

Pas një viti pa transmetim mes një bojkoti nga studiot dhe të famshmit, Golden Globe Awards u rikthyen në ekranet televizive të martën  dhe yjet gjithashtu u mblodhën në Beverly Hilton të LA me stil.
Ceremonia shërben si një lajmëtar jo vetëm për atë se kush do të fitojë Oscar në mars, por edhe për tendencat e modës që mund të presim të shohim gjatë sezonit të çmimeve.

Shumë të pranishmit mbërritën me veshje të zeza dhe të frymëzuara nga stili gotik, nga fustani dramatik i Selena Gomez për Valentino deri te pelerina me dantella që Jamie Lee Curtis veshi mbi kostumin e saj pa rripa.

Edhe pse ajo anashkaloi tapetin e kuq zyrtar, Rihanna ishte e pranishme e veshur me një fustan të modës të zezë kadifeje Schiaparelli. Liza Koshy dhe aktorja Paige Butcher ishin ndër yjet e tjerë që zgjodhën ansamblet e errëta të dantellave.

Rihanna kishte veshur veshje të personalizuar Schiaparelli couture me një voluminoz kadife të zezë vjedhur.

Rihanna kishte veshur veshje të personalizuar Schiaparelli couture me një voluminoz kadife të zezë vjedhur.

Por ishte Billy Porter ai që vodhi shfaqjen me një fustan smoking Kristian Siria që vuri një rrotullim magenta në veshjen e tij të 2019 Oscars që ndryshoi lojën.

Aktori Stephanie Hsu veshi një fustan bustier pa rrip me funde të valuar me lule nga Giambattista Valli Haute Couture.

Aktori Stephanie Hsu veshi një fustan bustier pa rrip me funde të valuar me lule nga Giambattista Valli Haute Couture.

Kandidati për aktorin më të mirë mbështetës Tyler James Williams kishte veshur një kostum Amiri me pantallona me këmbë të gjera.

Kandidati për aktorin më të mirë mbështetës Tyler James Williams kishte veshur një kostum Amiri me pantallona me këmbë të gjera.

Elizabeta Debicki mbërriti me një fustan rozë pa rrip mëndafshi nga Dior, si dhe me një varëse diamanti nga reparti i bizhuterive të etiketës.

Elizabeta Debicki mbërriti me një fustan rozë pa rrip mëndafshi nga Dior, si dhe me një varëse diamanti nga reparti i bizhuterive të etiketës.

Në një imitim të dukshëm të veshjes së tij të famshme oskar në vitin 2019, Billi Porteri veshi përsëri një fustan smoking Kristian Siria , këtë herë në magenta.

Në një imitim të dukshëm të veshjes së tij të famshme oskar në vitin 2019, Billi Porteri veshi përsëri një fustan smoking Kristian Siria , këtë herë në magenta.

Jennifer Hudson shkëlqeu me një fustan të artë nga dizajneri i Nju Jorkut CD Greene.

Jennifer Hudson shkëlqeu me një fustan të artë nga dizajneri i Nju Jorkut CD Greene

Lily James me një fustan voluminoz Versace me prerje. s

Ylli i "Pantera e Zezë: Wakanda Forever" Letitia Wright mbërriti me Prada.

Ylli i “Pantera e Zezë: Wakanda Forever” Letitia Wright mbërriti me Prada.

Jennifer Coolidge arriti me një fustan të bukur Dolce & Gabbana në rrugën e saj për të fituar një Golden Globe për performancën e saj në "White Lotus."

Jennifer Coolidge arriti me një fustan të bukur Dolce & Gabbana në rrugën e saj për të fituar një Golden Globe për performancën e saj në “White Lotus.”

Ylli i "House of Dragon" Emma D'Arcy veshi kokë më kokë Acne Studios.

Emma D’Arcy

Viola Davis impressed in a royal blue dress by Jason Wu and a silver Kurt Geiger clutch.

Viola Davis

Jessica Chastain shkëlqeu në Oscar de la Renta.

Jessica Chastain shkëlqeu në Oscar de la Renta.

Michelle Yeoh, e cila fitoi çmimin Golden Globe për kthesën e saj në "Everything Everywhere All at Once", veshi një fustan sekuin të gjatë dyshemeje nga Armani Private dhe bizhuteri nga Moussaieff Jewellers.

Michelle Yeoh

Jamie Lee Curtis, e cila kishte veshur një pelerinë prej lejlaje mbi kostumin e saj pa rrip Valentino, pozon me yllin e "The Banshees of Inisherin" Barry Keoghan me një kostum blu pluhur me gji të dyfishtë nga Louis Vuitton.

Jamie Lee Curtis

Margot Robi, e nominuar për rolin e saj në «Babiloni», arriti me një veshje të ndezur chanel që etiketa franceze tha se i duheshin 750 orë punë — dhe rreth 30 000 elemente qëndisjeje — për t'i përfunduar.

Margot Robi,

Kostumi Valentino i Eddie Redmayne paraqiti një zbukurim të madh me lule.

Kostumi Valentino i Eddie Redmayne paraqiti një zbukurim të madh me lule.

Britt Lower me një fustan pa rrip nga marka amerikane couture Bach Mai

Britt Lower

Li Jun Li looked resplendent in an embroidered Dolce & Gabbana gown.

Li Jun Li

The "Wu Assassins" actor completed the look with a matching bejeweled clutch.

 “Wu Assassins”

MJ Rodriguez in an outfit from Balmain's latest collection.

MJ Rodriguez

Double nominee Julia Garner in a three-tiered Gucci gown.

Julia Garner

Quinta Brunson in a figure-hugging Christian Siriano dress on her way to winning a best actress award for "Abbott Elementary."

 Christian Siriano

Ylli i "Better Call Saul", Rhea Seehorn dukej elegant me një fustan të gjatë dyshemeje nga dizajneri njujorkezin Naeem Khan.

Ylli i “Better Call Saul”, Rhea Seehorn dukej elegant me një fustan të gjatë dyshemeje nga dizajneri njujorkezin Naeem Khan.

Aktori "Euphoria" Colman Domingo (djathtas) veshi Dolce & Gabbana ndërsa pozonte së bashku me bashkëshortin Raúl.

Colman Domingo

Kaley Cuoco arrived in a floor-length Vera Wang dress.

Kaley Cuoco

TikTok star Josh Richards wore a torso-baring cropped tee underneath a pinstripe suit.

Josh Richards

Anya Taylor-Joy wore a silk yellow two-piece outfit by Dior.

Anya Taylor-Joy

Sheryl Lee Ralph, who was nominated for her role in "Abbott Elementary," wore a custom gown by Aliétte.

Sheryl Lee Ralph

Having wowed in a vintage John Galliano gown at last year's Grammys, Laverne Cox again opted for a piece from the designer's back catalog.

 John Galliano

Eddie Murphy and his partner Paige Butcher, one of several attendees to wear black lace.

Eddie Murphy dhe  Paige Butcher

Ke Huy Quan, who went on to be named Best Supporting Actor, attached a stick-on googly eye to his lapel.

Ke Huy Quan

Selena Gomez was one of several stars to wear Valentino.

Selena Gomez

Heidi Klum, in an eye-catching look by Kevin Germanier, poses with husband Tom Kaulitz.

Heidi Klum

Aktori i filmit "Top Gun: Maverick" Monica Barbaro ka impresionuar me një fustan të princeshës së kuqe.

Aktori i filmit “Top Gun: Maverick” Monica Barbaro ka impresionuar me një fustan të princeshës së kuqe.

Reece Feldman vendosi një rrotullim të veshjeve formale të burrave në një fund të plesur.

Reece Feldman vendosi një rrotullim të veshjeve formale të burrave në një fund me pala.

Fituesi i aktorit më të mirë mbështetës Paul Walter Hauser me gruan e tij Amy Elizabeth Boland.

Fituesi i aktorit më të mirë mbështetës Paul Walter Hauser me gruan e tij Amy Elizabeth Boland.

YouTuber Liza Koshy në një numër të zi të lejlave.

 Liza Koshy

Movie critic Karina Longworth with her husband Rian Johnson, who wrote, directed and co-produced "Glass Onion: A Knives Out Mystery."

Kritikja e filmit Karina Longworth me burrin e saj Rian Johnson, i cili shkroi, drejtoi dhe bashkë-prodhoi “Qepë e qelqit: Një thikë jashtë misterit.” Glen Pauell zgjodhi një smoking klasik./Invision/AP
Glen Pauell zgjodhi një smoking klasik.