SA ME FAT/ Fiton lotarinë 30 herë brenda një dite (FOTO) - AlpeGossip
SA ME FAT/ Fiton lotarinë 30 herë brenda një dite (FOTO)

SA ME FAT/ Fiton lotarinë 30 herë brenda një dite (FOTO)

Kjo grua padyshim është shumë me fat.

Deborah Brown nga Richmond, Virginia fitoi 30 herë lotarinë brenda një dite. Ajo bleu 30 bileta me kombinimin e numrit fitues 1-0-3-1, njoftoi NBC News. Gruaja mori në shtëpi një shumë në total prej 150 mijë dollarë.

Fillimisht Brown bleu 20 bileta për 1 dollarë dhe më vonë shkoi të blinte edhe 10 të tjera.

Për secilën biletë, ajo fitoi një çmim prej 5,000 dollarë.

Deborah u shpreh se pothuajse pësoi infarkt në zemër kur mësoi për fatin e saj të pabesueshëm.

Shanset për të kombinuar të katërt numrat në këtë mënyrë janë 1 në 10,000, sipas Virginia Lottery.