STILI I VITEVE ’80/ Këto janë trende që inspiruan modën për 2019 (FOTO) – AlpeGossip
STILI I VITEVE ’80/ Këto janë trende që inspiruan modën për 2019 (FOTO)

STILI I VITEVE ’80/ Këto janë trende që inspiruan modën për 2019 (FOTO)

Kur është fjala për stilin, vitet ’80 ishin brutale. Firmat  e njohura të modës  duket se ranë në një mendje duke u inspiruar nga trendet e viteve 80 dhe për ti rikthyer sërisht ato këtë vit.

Syze dielli të vogël dhe pantallona të shkurtra biçikletash janë vetëm maja e ajsbergut. Dizenjues si Versace, Alexander Wang dhe Marc Jacobs u bazuan nga  vitet ’80  për ti sjell këto trende për vitin 2019.

AlpenNews.al ju njeh me disa nga trendet të cilat janë fyrmëzur nga vitet 80.