THEU REKORD/ Bashkëpunimi i Rita Orës me dj e ndjerë ka arritur majat – AlpeGossip
THEU REKORD/ Bashkëpunimi i Rita Orës me dj e ndjerë ka arritur majat

THEU REKORD/ Bashkëpunimi i Rita Orës me dj e ndjerë ka arritur majat

Vetëm një vit më parë, Rita Ora dhe Avicii sollën bashkëpunimin e tyre me titull “Lonely Together”. Kënga sigurisht u prit shumë mirë nga fansat e dyshes dhe tani duket se edhe 1 vit më pas, vazhdon të dëgjohet. “Lonely Together” ka thyer rekord shikueshmërie, duke arritur 500 milionë klikime në ‘Spotify’ dhe duke u bërë kështu kënga e parë e Ritës me një numër të tillë klikimesh. Lajmin e ka ndarë vetë këngëtarja shqiptare me ndjekësit e saj në ‘Instagram’, e cila siç mund ta mendoni nuk ka mundur të fshehë entuziasmin e saj. Rita dhe Avicii kanë pasur gjithmonë një miqësi të ngushtë bashkë dhe bashkimi i forcave në këtë projekt rezultoi ashtu siç pritej, i suksesshëm. Edhe pse dj i njohur ndërroi jetë atë vit, projektet e tij vazhdojnë të mbeten të preferuarat e publikut.