VËMËNDJE GOCA/ Me këto 3 truke në grim do të ndiheni më të reja – AlpeGossip
VËMËNDJE GOCA/ Me këto 3 truke në grim do të ndiheni më të reja

VËMËNDJE GOCA/ Me këto 3 truke në grim do të ndiheni më të reja

Kërkimi i mënyrave dhe marifeteve për të fituar rininë e përjetshme është pothuajse për të gjitha gratë, një dëshirë e zjarrtë. Përveç mjeteve teknike që çdokush mund të përdorë dhe metodave invazive që e bëjnë çdo grua të duket më e re, ka disa truke të mençura dhe të lehta që heqin vite nga fytyra juaj nëse i zbatoni ato në mënyrë korrekte. Shikoni më poshtë se cilat janë ato dhe mos hezitoni t’i aplikoni herën tjetër në përbërjen tuaj.

Hidratim pas vendosjes së fondatinës

Përgatitja e duhur e lëkurës tuaj për aplikimin e fondatinës kërkon një shtresë kremi hidratues. Ky është një fakt. Sidoqoftë, përpiquni të vendosni sasi të vogla krem ​​hidratues në majë të themelit. Kjo mund t’ju ndihmojë të arrini një pamje më rrezatuese pa përdorimin e një theksuesi dhe t’i jepni lëkurës tuaj të lodhur një shkëlqim të shëndetshëm dhe të freskët.

Ndriçoni sytë

Nëse sytë tuaj janë të lodhur ose keni rrathë të errët poshtë tyre, sigurohuni që të keni një ‘eyeliner’ të lehtë në çantën tuaj kozmetike. Vendoseni në pjesën e brendshme të qepallës tuaj të poshtme, për të zëvendësuar të bardhën, e cila tani është më retro. Zgjidhni një nuancë afër ngjyrës së lëkurës tuaj dhe kjo do t’i bëjë sytë tuaj të duken më të mëdhenj dhe më të ndritshëm, më të ndritshëm dhe të “zgjuar”. E kundërta, domethënë e lodhjes dhe relaksimit.

Përdorni ‘eyeliner’ kafe

Bota pa ‘eyeliner’ të zi, të paktën për gratë, duket mjaft indiferente kur bëhet fjalë për përbërjen. Sidoqoftë, provoni një nuancë ngjyrë kafe të errët, pasi hija e saj më e ngrohtë, krahasuar me të zezën, do t’i ndriçojë sytë në mënyrën më të thjeshtë. Në të kundërt, e zeza i bën sytë tuaj të duken më të vegjël dhe të mbyllur, ndërsa bën hije dhe thekson më shumë rrathët e errët, kur ato ekzistojnë.