Ajo është 103 vjeçe dhe “bën be” që sekreti i jetës së përjetshme është pirja e një gote birrë – AlpeGossip
Ajo është 103 vjeçe dhe “bën be” që sekreti i jetës së përjetshme është pirja e një gote birrë

Ajo është 103 vjeçe dhe “bën be” që sekreti i jetës së përjetshme është pirja e një gote birrë

Të ngrejë dorën kush e adhuron burriën! Sepse kemi për ta një lajm spektakolar që do t’i bëjë ata ta duan më shumë këtë pije me shumë shije.
Mildred Bowers është një grua amerikane, ajo siguron që doktori i saj e ka këshilluar atë të pijë një birrë në ditë, arsyeja është shumë e thjeshtë, zgjat jetën për këdo që ndjek këtë tregues. S’mund ta besoni?

Mildred është 103 vjeçe dhe siguron që ka një formulë sekrete që e ndihmon për tu mbajtur në formë të përsosur dhe që mbi të gjitha ndihmon për të qenë e shëndetshme, gjithashtu pohon se përveç gjithë kësaj, ajo gjithashtu ndihmon për të jetuar për shumë vite, më shumë se ato që mund të imagjinoni.

Gruaja jeton në Karolinën e Jugut, Shtetet e Bashkuara.

Ajo rrëfen se sekreti i saj është të pijë një birrë çdo ditë dhe në të njëjtin orar, ashtu si një ilaç.

Ajo zbuloi se ky rekomandim është bërë nga mjeku i saj. A e besoni këtë?
Përveç kësaj, ajo njeh se “gjithçka është në gjene” dhe gjithashtu thotë se ndihet shumë mirë, ka shumë energji dhe është në shëndet të përsosur.

Së shpejti ajo do të jetë 104 vjeçe dhe me siguri do të festojë në shoqërinë e një birre të mirë dhe me gjithë gëzimin që e dallon atë.

Kush nuk do të donte të arrinte në moshën e saj duke qenë ende në gjendje të gëzonte një gotë të ftohtë birre?

Çfarë mendoni ju? A do ta ndiqni shembullin e Mildred-it? Ndani këtë artikull me miqtë tuaj në Facebook!