Aktorja e famshme e televovelave turke surprizon fansat shqiptare: Uron në shqip Ramazanin (FOTO) – AlpeGossip
Aktorja e famshme e televovelave turke surprizon fansat shqiptare: Uron në shqip Ramazanin (FOTO)

Aktorja e famshme e televovelave turke surprizon fansat shqiptare: Uron në shqip Ramazanin (FOTO)

Gayet Tugrut është një ndër aktoret më të dashura, e njohur për rolin e saj si Bahar në serialin “Beni Affet”.Aktorja turke ka uruar ardhjen e muajit të Ramazanit për të gjithë besimtarët muslimanë. Por Gayet ka uruar në një postim të veçantë të gjithë besimtarët muslimanë shqiptarë, duke i uruar në gjuhën shqipe.

Në një postim në profilin e saj në “InstaStory”, ajo ka postuar një foto ku shfaqet e veshur me një kostum prej sulltaneshe dhe shkruhet “Mirë se vjen Ramazan”.

Aktorët turq shpesh u bëjnë befasi të tilla fansave shqiptarë, për të cilët kanë një simpati të veçantë.