ALARMOHEN BANORËT KOLUMBIANË/ Mjekët ua thonë troç: Mos bëni seks se do ta pësoni – AlpeGossip
ALARMOHEN BANORËT KOLUMBIANË/ Mjekët ua thonë troç: Mos bëni seks se do ta pësoni

ALARMOHEN BANORËT KOLUMBIANË/ Mjekët ua thonë troç: Mos bëni seks se do ta pësoni

Banorët e Santa Martës në Kolumbi kanë marrë një këshillë që kurrë nuk e prisnin nga një mjek. Atyre u është thënë që të mos bëjnë seks gjatë ditëve të nxehta që kanë përfshirë qytetin.

Julio Salas, mjek i qytetit, e dha këshillën kur temperatura arriti në 40 gradë celsius.
“Nëse njerëzit nuk rrinë dot pa bërë seks, të paktën të presin natën që është më fresk”, tha Salas.

Ai shtoi: “Nëse keni ajër të kondicionuar në shtëpi, nuk ka problem. Bëni çfarë të doni”. Udhëzimet e pazakonta u ofruan së bashku me një sërë këshillash të tjera për reduktimin e temperaturës, duke përfshirë konsumimin e shumtë të lëngjeve dhe veshjen sa më lehtë të jetë e mundur.

Santa Marta me 600 000 banorë njihet për verën e nxehtë, por këtë vit ka tejkaluar parashikimet. Epo, edhe ketu te ne nuk eshte se ben dhe aq fresket!