"BAFTA AWARDS"/ Çfarë veshën yjet në tapetin e kuq - AlpeGossip
“BAFTA AWARDS”/ Çfarë veshën yjet në tapetin e kuq

“BAFTA AWARDS”/ Çfarë veshën yjet në tapetin e kuq

 

Ceremonia e 72 e ndarjes së çmimeve BAFTA u mbajt në Royal Albert Hall, Londër, ku si përherë, përpos çmimeve për filmat më të mirë, vëmendje tërhoqi edhe Tapeti i Kuq.

Cilët filma triumfuan në BAFTA 2020

Ç’veshën yjet në Tapetin e Kuq të BAFTA Awards

DUKA DHE DUKESHA E CAMBRIDGE-IT
VESHJA E KATE MIDDLETON: ALEXANDER MCQUEEN, TË CILIN E KA VESHUR PËR HERË TË PARË NË 2012-N)
Ç’veshën yjet në Tapetin e Kuq të BAFTA Awards

EMILIA CLARKE
VESHJA: SCHIAPARELLI
Ç’veshën yjet në Tapetin e Kuq të BAFTA Awards

SAOIRSE RONAN
VESHJA: GUCCI
Ç’veshën yjet në Tapetin e Kuq të BAFTA Awards

CHARLIZE THERON
VESHJA: DIOR
Ç’veshën yjet në Tapetin e Kuq të BAFTA Awards

LAURA DERN
VESHJA: VALENTINO
Ç’veshën yjet në Tapetin e Kuq të BAFTA Awards

MARGOT ROBBIE
VESHJA: CHANEL
Ç’veshën yjet në Tapetin e Kuq të BAFTA Awards

OLIVIA COLMAN
Ç’veshën yjet në Tapetin e Kuq të BAFTA Awards

RENEE ZELLWEGER
VESHJA: PRADA
Ç’veshën yjet në Tapetin e Kuq të BAFTA Awards

SCARLETT JOHANSSON
VESHJA: ATELIER VERSACE
Ç’veshën yjet në Tapetin e Kuq të BAFTA Awards

LILY-ROSE DEPP
VESHJA: CHANEL
Ç’veshën yjet në Tapetin e Kuq të BAFTA Awards

FLORENCE PUGH
Ç’veshën yjet në Tapetin e Kuq të BAFTA Awards

ROONEY MARA
VESHJA: GIVENCHY
Ç’veshën yjet në Tapetin e Kuq të BAFTA Awards

VANESSA KIRBY
Ç’veshën yjet në Tapetin e Kuq të BAFTA Awards

ZOË KRAVITZ
VESHJA: SAINT LAURENT
Ç’veshën yjet në Tapetin e Kuq të BAFTA Awards

DAISY RIDLEY
VESHJA: OSCAR DE LA RENTA
Ç’veshën yjet në Tapetin e Kuq të BAFTA Awards

JODIE TURNER-SMITH
VESHJA: GUCCI
Ç’veshën yjet në Tapetin e Kuq të BAFTA Awards

GILLIAN ANDERSON
Ç’veshën yjet në Tapetin e Kuq të BAFTA Awards

NAOMIE HARRIS
VESHJA: MICHAEL KORS
Ç’veshën yjet në Tapetin e Kuq të BAFTA Awards

ADAM DRIVER DHE JOANNE TUCKER
Ç’veshën yjet në Tapetin e Kuq të BAFTA Awards

REBEL WILSON
Ç’veshën yjet në Tapetin e Kuq të BAFTA Awards

GRETA GERWIG
Ç’veshën yjet në Tapetin e Kuq të BAFTA Awards

JOE ALWYN
Ç’veshën yjet në Tapetin e Kuq të BAFTA Awards

ANDREW SCOTT
Ç’veshën yjet në Tapetin e Kuq të BAFTA Awards

JOAQUIN PHOENIX
Ç’veshën yjet në Tapetin e Kuq të BAFTA Awards

ZAZIE BEETZ