Bëhuni gati! Java e “çuditshme” e modës sjell veshje prezervativ dhe takat Trump (FOTO) – AlpeGossip
Bëhuni gati! Java e “çuditshme” e modës sjell veshje prezervativ dhe takat Trump (FOTO)

Bëhuni gati! Java e “çuditshme” e modës sjell veshje prezervativ dhe takat Trump (FOTO)

Java e modës nuk është asgjë nëse nuk sjell gjëra të çuditshme.

Këtë sezon, diplomati i dizajnit të modës në Qendrore Saint Martins, Edwin Mohney, i cili u njoh për stilin e vecantë me fundet e tij, veshjet e ngjashme me masat seksuale dhe Trumpettos, veshje të gomuara që ngjajnë me Presidentin e Shteteve të Bashkuara.

Me sa duket, të qenit praktik nuk ishte zgjedhja e projektuesit nga Nju Jorku, koleksioni surrealist i të cilit u bë një hit i menjëhershëm në Instagram.

Lloje të shumta të veshjes së prezervativit dukeshin në pistë, ku asnjëra prej tyre nuk ofronte hapësirë shumë të madhe për krahët ose shpatullat.

Disa nga dizajnet e tij të frymëzuara nga masat parandaluese të shtatzënisë së padëshiruar ishin dyfish, duke shfaqur një fund të ftohtë dhe një kapelë të tejdukshme në formën e kontraceptivit të përbashkët.

Vëmendje të madhe morën takat me fytyrën e Donald Trump, për të cilën thuhet se stilisti kërkonte të bënte industrinë e modës ‘të mirë përsëri’.