ÇDO MASHKULL DUHET TI MËSOJ/ Shihni si e duan femrat seksin oral – AlpeGossip
ÇDO MASHKULL DUHET TI MËSOJ/ Shihni si e duan femrat seksin oral

ÇDO MASHKULL DUHET TI MËSOJ/ Shihni si e duan femrat seksin oral

Prej shum kohësh sek si oral nuk është me një loj e nxehtë shtrati ku jo të gjith mund ta bëjnë. Me futjen në qarkullim të internetit dhe filmave pornografik shum femra sot e quajnë si pjes të përhershme të aktit seksin oral.

Ky është fakt i vërtetuar tashmë, por çfar duhet të din meshkujt dhe si të arrin ta kënaqin femrën në sex oral. Shum meshkuj në Shqipëri nuk e kan provuar kurr ti bëjnë partneres së tyre seks oral, ndaj dhe nuk është habi që ata nuk din si ta bëjnë këtë seks.

Më posht un do t’ju paraqes hapat e domosdoshme dhe sekretet për të qënë maestro i vërtet në seks oral.

Mer iniciativën
Si fillim duhet ti bësh të ditur partneres se sa shum të eksiton seksi oral. Kjo gjë nuk bëhet duke ja thënë në mbrëmje pasi keni mbaruar darkën por në momente intime në shtrat ndoshta. Më pas nis ngadal të afrohesh posht nga kërthiza barku pastaj në mes të këmbëve.

Femrat gjithmon thon se ju pëlqen shum paraloja dhe do të donin disa përkëdhelje dhe puthje rreth kofshëve përpara se të arrish tek klitori.

2. Fleksibilitet

Nëse je një mashkull me eksperienc dhe në kokën tënde e ke të qart se çfar duhet të bësh, këtu nis gabimi jot. Fakti që femrat që ti ke bërë seks e kan pëlqyer stilin tënd s’do të thot se do e pëlqejn dhe femrat e tjera që je duke dal. Nuk egzistojn dy njerëz të njëjtë në planet, kështuqë herën e parë mbaji veshët dhe mëndjen tek ajo, nëse i pëlqen diçka përsërite dhe nëse jo mos e bëj më atë gjë.

Shumica e femrave preferojn seks oral të lagësht dhe me përqëndrim te klitori. Lëvizja e gjuhës duhet zbuluar, çdo femër ka preferencën e vet.

3. Nis ngadal dhe përfundo egër

Femrat jan qënie të brishta dhe ju pëlqen butësia sidomos në zonat intime. Kjo gjë i eksition pa mas dhe është gati për të kaluar orgazëm. Por pas eksitimit butësia nuk është e mjaftueshme për të arritur orgazëm. Tani kërkohet më tepër pun, dhe pasi ta shikosh se po i pëlqen fillo dhe shpejto ngadal ritmet.

4. Mos i bëj ti të gjitha

Nēse dëgjon disa zëra epshi apo ndonjë pasthirrmë kjo s’do të thot që ta gozhdosh gjuhen aty apo ti futësh marshin e ‘5’ gjuhës. Presioni apo shpejtësia e lëvizjes së gjuhës ka të bëj shum, dhe nëse asaj i pëlqen kjo sasi s’do të thot që ta shtosh. Lëje femrën ta kontrolloj këtë gjë. Ajo mund të lëviz belin apo të ta afroj kokën me duar nëse do më tepër.

5. Përdor gishtat

Për ta çuar në orgazëm duhet pak ndihmë shtes. Pasi je në pozicion komod dhe e ke zbuluar si i pëlqen seksi oral nis dhe përdor gishtat. Si fillim do të mjaftonte vetëm një gisht , pastaj mund ti shtosh në varësi se si po ecën. Gjithmon i vëmëndshëm në sjelljen e saj gjat kohës që je aty posht.

Femrat thon se gjysma e kënaqësis në seksin oral vjen nga gishtat dhe miksimi i gjuhës me gishtat, kështuqë e di vet ç’dubet të bësh.

I gjith ky shkrim është për meshkujt që duan ti kënaqin femrat e tyre. Nëse ty nuk të intereson sa kënaqet femra jote në krevat, mos u habit që ajo të ket një dashnor apo më shum.