ÇFARË ËSHTË TAKI TAKI? Artistët zbulojnë të vërtetën (VIDEO) – AlpeGossip
ÇFARË ËSHTË TAKI TAKI? Artistët zbulojnë të vërtetën (VIDEO)

ÇFARË ËSHTË TAKI TAKI? Artistët zbulojnë të vërtetën (VIDEO)

Ka vetëm pak ditë që ka dalë projekti më i ri muzikor latin, i titulluar “Taki Taki” nga DJ Snake, Cardi B, Selena Gomez dhe Ozuna.

Të gjithë janë kuriozë për të ditur kuptimin e kësaj fjale. Në një video të postuar nga prapaskenat e klipit që do publikohet së shpejti, Cardi B dhe Ozuna kanë sqaruar se “Taki Taki” është një lloj kërcimi.

Sipas reperes, “Latinët krijojnë shpesh fjalë të tilla për një kërcim që e ndjejnë dhe kërkojnë t’ia transmetojnë publikut”.

Projekti i publikuar vetëm si audio ka marrë vëmendje të madhe dhe pritet të sfidojë fuqishëm “Despaciton”.