DO T'I ADHURONI/ 6 ngjyrat që do të bëjnë namin në pranverën dhe verën e 2019 - AlpeGossip
DO T’I ADHURONI/ 6 ngjyrat që do të bëjnë namin në pranverën dhe verën e 2019

DO T’I ADHURONI/ 6 ngjyrat që do të bëjnë namin në pranverën dhe verën e 2019

 

Çdo sezon i ri sjell me vete printe të reja dhe ngjyra të reja për sa i përket veshjeve, dhe pranvera është stina më e bukur për ti treguar këtë ngjyra.  Vendi i parë që kërkojmë për frymëzim janë pasarelat, ku veshjet janë plot fantazi dhe marramendëse.  Ngjyra e cila u pa shumë pak ishte lejlaja ose ajo e vjollcës. Koleksionet e Pranverës ishin pothuajse të ndezura me ngjyrime të gëzueshme.

E kuqja e zjarrtë: Duke qenë një ngjyrë kaq e fuqishme dhe nqs është me pak design ajo mund të shkojë shumë. E kuqja u pa si ngjyra e gjakut dhe zjarrit nga paraardhësit tanë, duke u shoqëruar më tej me dashuri, pasion, energji dhe forcë, por më së shpeshti, me gëzim dhe mirëqenie.

E bardha neutrale: Nëse keni nevojë për një pushim nga ngjyra e fortë e të kuqes mund të zgjidhni pastërtinë dhe bardhësinë e të bardhës neutrale.  E bardha është simbol i pastërtisë dhe shpesh shoqërohet me ndershmëri dhe neutralitet. Falë këtyre karakteristikave, përdorimi i së bardhës në dizajn ka një efekt të menjëhershëm qetësues.

Tonet e tokës: na lidhin me natyrën.. Kjo do të thotë se ato na bëjnë nostalgjik. Ata ju bëjnë t’ju kujtohet një udhëtim në plazh ose në shkretëtirë, aroma e barit të freskët etj.

E verdhe e zbehte ose paste: Kjo hije e zbehtë e verdhë e zbehtë u dallua në sfilatat e pranverës 2019 të Maryam Nassir Zadeh, Escada, dhe Salvatore Ferragamo.

Portokalli e ndezur: Jepini veshjes tuaj një nxitje me një copëz të ndritshme-portokalli. Ju mund të bëni pantallona (si ato të shikuara në Dries van Noten) ose një fustan dekolte. Çdo model që ju bën të ndiheni mirë.

Jeshile mente: Ashtu si ngrohja e diellit pas disa muajsh të ftohtë, kjo hije e gjelbër është një shtesë freskuese në veshjet tuaja të pranverës.