DUHET TI DINI/ 3 kritere themelore që duhet të ndjekësh për veshjen në darkën e Vitit të Ri – AlpeGossip
DUHET TI DINI/ 3 kritere themelore që duhet të ndjekësh për veshjen në darkën e Vitit të Ri

DUHET TI DINI/ 3 kritere themelore që duhet të ndjekësh për veshjen në darkën e Vitit të Ri

Vigjilja e Vitit të Ri është një mbrëmje shumë e veçantë dhe argëtuese. Por edhe gjetja e veshjes bëhet e vështirë ndonjëherë, sepse nuk përkon gjithmonë me vendin që ke zgjedhur për të festuar. Nga njëra anë, duhet të tregosh respekt për ceremoninë ku je ftuar dhe nga ana tjetër, do të tregosh edhe stilin tënd me fustanin që ke zgjedhur. Për t’u ndier seksi, glamour apo chic në një ceremoni festive si mbrëmja e Vitit të Ri, është mirë të kesh parasysh tri kritere kryesore: kodi i veshjes, atmosfera dhe vendi. Këtu disa opsione për të cilat mund të të ndihmojnë për veshjen e sotme.

Nëse është mbrëmje mondane, vish fustan të gjatë

Nëse është koktej, fustan të shkurtër

Nëse është një darkë romantike dimri, zgjidh velvet

Nëse është një mbrëmje glamour, zgjidh teminat

Nëse është ftohtë, një jumpsuit me mëngë të gjata

Nëse është ngrohtë, zgjidh një fustan me supe të hapura