E PANDALSHME! BBC shpall Beyoncen si gruan më të fuqishme në industrinë e muzikës – AlpeGossip
E PANDALSHME! BBC shpall Beyoncen si gruan më të fuqishme në industrinë e muzikës

E PANDALSHME! BBC shpall Beyoncen si gruan më të fuqishme në industrinë e muzikës

Beyonce është zgjedhur gruaja më e fuqishme e muzikës në botë nga “BBC Radio 4”.

Superylli i muzikës amerikane Beyonce, ishte në listën e industrisë së 40 femrave më me influencë në botë, falë feminizmit, aktivizimit dhe mesazhe pozitive që jep. Taylor Suift, Adele dhe Dua Lipa po ashtu janë pjesë e listës së grave më të fuqishme, që u zbulua si pjesë e Ditës Muzikore në BBC.

Top 40-shja nuk përfshin vetëm ato që shesin më shumë, por edhe atyre që transmetojnë një mesazh me këngët e tyre.