E TRISHTË/ Vajza që mbijetoi pasi e ëma u hodh me të nga kati i 7 i pallatit vetëvritet (FOTO) – AlpeGossip
E TRISHTË/ Vajza që mbijetoi pasi e ëma u hodh me të nga kati i 7 i pallatit vetëvritet (FOTO)

E TRISHTË/ Vajza që mbijetoi pasi e ëma u hodh me të nga kati i 7 i pallatit vetëvritet (FOTO)

Një adoleshente ka vrarë vetën duke u hedhur nga një urë në autostradë. Ngjarja e rëndë vjen 15 vite pasi nëna e viktimës, Yazmina Howard mbeti e vdekur kur u hodh nga kati i shtatë me vajzën në krah.

Howard, e cila ishte vetëm 3 vjeç, mbijetoi mrekullisht kur Maxine Carr u hodh nga banesa e tyre në vitin 2003.

Carr ishte viktimë e abuzimit në familje dhe kishte frikë se ish-bashkëshorti i i saj i dhunshëm do ta lëndonte dhe do i merrte Yazmina, sipas hetimeve.

Vaja e saj u gjet gjallë pranë trupit të nënës së saj pasi Maxine u hodh nga 30 metra lartësi nga banesa në Maidstone, Kent.

Yazmina pësoi dëme të kafkës dhe theu një krah, brinjët dhe nofullën.

Por 18-vjeçarja i dha fund jetës së saj në mënyrë tragjike mbrëmjen e së hënës pasi u hodh nga një urë autostrade në Larkfield.

Ajo kishte dalë me një mik të sajin para se të vriste veten rreth orës 10:00.

Pas vdekjes së nënës Jasmina u rrit nga gjyshja Janet Howard.