“FORBES” PUBLIKON LISTËN/ Zbuloni kush është moderatorja më e paguar në botë – AlpeGossip
“FORBES” PUBLIKON LISTËN/ Zbuloni kush është moderatorja më e paguar në botë

“FORBES” PUBLIKON LISTËN/ Zbuloni kush është moderatorja më e paguar në botë

Forbes ka publikuar listën e moderatorëve më të paguar në televizione. Vendin e parë e mban Judy Sheindlin, e njohur ndryshe si “Judge Judy”, e cila ka fituar 147 milionë dollarë vitin e kaluar. Sipas Forbes, moderatorja i shiti CBS për 100 mijë dollarë të drejtat e 5.200 episodeve të emisionit mjaft të ndjekur “Judge Judy”, si edhe episodet e ardhshme.

Me një pasuri neto prej 400 milion dollarësh, Sheindlin është gruaja e 48-të më e pasur në Shtetet e Bashkuara.Moderatorja mundi Ellen DeGeneres, e cila mban vendin e dytë me 87 milionë dollarë. Ato u ndoqën nga Dr. Phil McGraë që u rendit i treti në listë me 77 milionë dollarë dhe Ryan Seacrest në vendin e katërt me 74 milionë dollarë. Ndërsa vendi i pestë mbahet nga Steve Harvey erdhi në vendin e pestë në listë me 44 milionë dollarë pasi solli shfaqjen e tij të re, Steve, vitin e kaluar.