I DINIT? 10 gjëra çuditërisht të thjeshta që gratë duan në shtrat dhe ju s’po i bëni - AlpeGossip
I DINIT? 10 gjëra çuditërisht të thjeshta që gratë duan në shtrat dhe ju s’po i bëni

I DINIT? 10 gjëra çuditërisht të thjeshta që gratë duan në shtrat dhe ju s’po i bëni

Një partner që përpiqet për kënaqësinë  e tyre.

Gruaja nuk është si dora apo çdo mjet tjetër masturbues që mund ta përdorësh derisa të arrish orgazmën dhe ta mbyllësh me aq. Të jesh një partner i mirë do të thotë të përpiqesh edhe për të njësoj si për veten.

Qetësi mendore kur vjen puna tek mbrojtja.

Përgatituni dhe pajisuni me një prezervativ, vetëm nëse vendosni bashkë të mos e përdorni. Ndryshe mos u ankoni nëse ajo largohet nga dhoma.

Një orgazëm.

Seksi nuk duhet të përfundojë vetëm me orgazmën e mashkullit, aq më tepër nëse ajo nuk e ka kaluar ende të sajën. Nëse e dini që do të jeni shumë të lodhur pas orgazmës tuaj, sigurohuni që ajo të përjetojë të sajën përpara jush. Nuk është shkencë, sic do ti të kënaqesh, do edhe partnerja.

Komunikim.

Seksi pa fjalë dhe vetëm me pasthirrma ka kohën e tij, por është gjithnjë bukur të kesh në krah dikë që të pyet çfarë do, apo nëse do doje të ndryshojë diçka.

Një krevat i pastër.

Është e vështirë ta lëshosh veten nëse mund të ndjeni kocka poshtë kurrizit, apo të lëshoni kokën të qeta në një krevat ku mund të kenë djerësirë të tjerë përpara teje.

Një karikues rezervë.

Telefoni mund të duhet për 1001 arsye. Në vend ta mbani në ankth, sigurojini një karikues ose sakrifikoni baterinë e telefonit tuaj.

Paralojë.

Nuk është garë derisa të arrini në pikën e finishit. Merrni kohën tuaj dhe luani pak përpara se të nisë akti i mirëfilltë. Do ndiheni më të karikuar kështu.

Hiqni çorapet.

Ju lutemi, ju lutemi hiqni çorapet para seksit. Është e çuditshme të shohësh dikë totalisht lakuriq vetëm me çorape dhe aspak higjienike për në shtrat dreqi ta hajë.

Pritshmëri realiste.

Mos flini me tjetrën duke menduar se seksi do të jetë si një film pornografik. Jeta e vërtetë nuk është ashtu, ndaj përpiquni të shfrenoni fantazinë dhe të punoni me realitetin. Një djalë që nga asgjëja të kap prej flokësh, të thërret lloj e soj emrash dhe në fund të thotë se do ta derdhë spermën në flokë nuk është edhe aq e zakonshme. Qetësohuni.

Seks oral.

A mundeni?