“JEMI TË DY TË RRITUR”/ Romeo dhe Heidi bëjnë planet për fëmijë: Do vdisja, muajin e parë… – AlpeGossip
“JEMI TË DY TË RRITUR”/ Romeo dhe Heidi bëjnë planet për fëmijë: Do vdisja, muajin e parë…

“JEMI TË DY TË RRITUR”/ Romeo dhe Heidi bëjnë planet për fëmijë: Do vdisja, muajin e parë…

Mbrëmjen e djeshme, Vëllai i Madh ka një ngjyrë romantike për Heidin dhe Romeon.

Çifti pas debatesh dhe krisjesh u ribashkuan dhe nuk po shijojnë momentin e tyre në shtëpinë më të famshme. Gjatë darkës, ata zgjodhën të njohin më shumë njëri-tjetrin, duke folur për jetën dhe familjen.

Mirëpo disa minuta të tjera ata që janë kushtuar edhe një bisedë shumë e këndshme për planet për të krijuar familje dhe për të patur fëmijë. Për këtë të fundit, Heidi thotë se kërkon kohë dhe përkushtim, ndërsa Romeo tha se nuk ka kohë për të humbur dhe se rriten për të bërë një hap të tillë.

Romeo: “Moj nuk po tallem.”

Heidi (duke qeshur): “Çfarë?”

Romeo: Bëj vdisja për një fëmijë.”

Heidi: “Po, edhe unë. Një ditë…”

Romeo: “Nuk po them muajin e parë. Kur mendon t’i për shembull?”

Heidi: “Kur të jetë rrezik…”

Romeo: “Muaji ne parë…”

Heidi: “Po jo pra…”

Romeo: “Nuk do betemi kalamaj gjithë jetën e zemrës. Do ndryshojmë pak tani.”

Heidi: “Duhet të rritemi sepse fëmijët rriten.”

Romeo: “Po ja do pres edhe një vit ose dy, çfarë ndryshoi? E kam seriozisht.”

Heidi: “Ndryshon”.

Romeo: “Çfarë ndryshimi?”

Heidi: “Të ndryshon jeta, ke krijuar.”