KENI KOMPLEKS TË DILNI NË PLAZH? Ja 11 ushqimet me 0 kalori – AlpeGossip
KENI KOMPLEKS TË DILNI NË PLAZH?  Ja 11 ushqimet me 0 kalori

KENI KOMPLEKS TË DILNI NË PLAZH? Ja 11 ushqimet me 0 kalori

Ekzistojnë disa ushqime që futen në listën e ushqimeve mike për organizmin tuaj. Ato kanë një sasi minimale kalorish dhe nuk ndikojnë në shtimin e peshës tuaj dhjamore.

1. Kokoshkat, nëse janë pa gjalpë dhe pa kripë, mund të hahen në sasi të palimituar.

2. Patëllxhan i pjekur ka vetëm 20 kalori kështu që mos u mendoni shumë!

3. Portokalli dhe qitro rekomandohet për rënien në peshë

4. Pjepri dhe shalqiri kanë pak sheqer dhe shumë ujë!

5. Kungujt kanë 40 kalori për 1 racion dhe përmirësojnë funksionet tretëse

6.Kastraveci përmban shumë ujë

7. Mollët

8. Kumbullat kanë pak kalori

9. Sallata

10. Frutat e pyllit

11. Lakra dhe lulelakra.