KËSHILLA NGA PORNOSTARJA/ Ja si të zgjasni më shumë në seks – AlpeGossip
KËSHILLA NGA PORNOSTARJA/ Ja si të zgjasni më shumë në seks

KËSHILLA NGA PORNOSTARJA/ Ja si të zgjasni më shumë në seks

Asa Akira është një nga yjet më të njohur të filmave pornografikë, ndërkaq së fundmi ka filluar të merret edhe me shkrime dhe këshilla rreth seksit.
Ndonëse e pranon se nuk ka doktoraturë për seksin, ajo thotë se gjatë dekadës së fundit ka qenë jashtëzakonisht aktive në seks, prandaj fjala e saj ka rëndësi kur është fjala për seks.

Së fundmi ajo iu është përgjigjur një prej pyetjeve dhe problemeve më të shpeshta te meshkujt: ejakulimi i parakohshëm.

Si të zgjatni më shumë në shtrat?

“Unë nuk kam penis, prandaj nuk mund të flas nga përvoja personale. Por un jam një grua, prandaj mund t’ju tregoj nga këndvështrimi im: seksi nuk ka të bëjë vetëm me penetrim”, ka thënë ajo.

“Nëse na mbani të kënaqur, ne asnjëherë nuk do të ankohemi se sa zgjasni në shtrat, dhe ka shumë mënyra për ta bërë këtë pa u mbështetur në penetrim.

Nëse veç nuk mund të zgjatni më shumë se një minutë në seks, atëherë përzieni pak gjërat. Performoni seks oral partneres, përdorni gishtërinjtë, përdorni lodra seksi, komunikoni seksi, etj. Nëse jeni duke bërë seks dhe ndiheni se e keni afër ejakulimin, atëherë ndaluni dhe prapë filloni t’i kryeni asaj seks oral – kjo ASNJËHERË nuk duhet të nënvlerësohet.

Mua më pëlqejnë meshkujt që preferojnë të inkorporojnë gjëra të ndryshme në seks e jo vetëm penis në vaginë për 20 minuta radhazi”, ka thënë ajo.