KLAS DHE ELEGANCË/ 7 leksione mode për të mos humbur nga ikona e stilit Victoria Beckham (FOTO) - AlpeGossip
KLAS DHE ELEGANCË/ 7 leksione mode për të mos humbur nga ikona e stilit Victoria Beckham (FOTO)

KLAS DHE ELEGANCË/ 7 leksione mode për të mos humbur nga ikona e stilit Victoria Beckham (FOTO)

Emri Victoria Beckham përkthehet në stil, klas dhe elegancë. Ajo gjithmonë mbahet mend për stilin e saj të pagabueshëm qysh në fillimet e saj kur të gjithë e njihnin si ‘posh girl’.

Victoria Beckham fillimisht është bërë e njohur për stilin e saj në të veshur dhe më pas si një stiliste profesioniste. Emri i saj është shumë i rëndësishëm në botën e modës dhe përveçse një stiliste ajo është edhe një influencuese për vajzat e tjera.

Edhe pse është shumë e vështirë për ta parë atë duke buzëqeshur, Sharmi dhe e vaçanta gjithmonë bien në sy tek Victoria Beckham. Stilin e saj mund ta përkufizojmë mes miksimit të sportives, femiliniltetit dhe grimcave të stilit mashkullor.

Victoria është kthyer tashmë në ikonë stili, dhe leksionet e saj se si duhet ndjekur moda janë thjesht të sofistikuara. Kemi mësuar vazhdimisht dhe shumë nga hilet dhe stili i Victoria Beckham e mesa duket nuk do të ndalemi kurrë.

1.Ajo na ka mësuar se si të dukemi më të gjata seç jemi nëpërmjet veshjeve. Po të shohim me vëmendje disa prej veshjeve dhe kombinimeve të saj do të kuptonim menjëherë se Beckham zgjedh shumë shpesh te vesh veshje të ndara veç. E gjithë hilja qëndron pikërisht këtu!

1.1.jpg

1.jpg

2.Nuk ke shumë kohë që të impenjohesh në veshje? Victoria na ka mësuar se nëpërmjet impenjimit minimal do të arrini një rezultat maksimal dhe kjo falë veshjeve oversize.

oversize2.jpg

oversize1.jpg

 

3.Shtoni një prekje të lehtë dhe të veçantë nga stili mashkullor tek veshjet tuaja.

3.2.jpg

3.1.jpg

 

4.Asnjëherë mos nënvlerësoni rëndësinë që kanë syzet tek pamja dhe stili juaj. Madje as fuqinë e xhinsve denim.

syzet2.jpg

syzet.jpg

xhinse2.jpg

xhinse1.jpg

 

 

5.Nuk ke pse vesh gjithmonë taka, përkundrazi flakini ato sa herë që të mundeni. Atletet apo balerinat janë elegante dhe është një investim që duhet marrë parasysh.

5.2.jpg

5.jpg

 

6.Të vishesh me të kuqe kokë e këmbë? Po, Victoria Beckham thotë guxoni!

kuqe1.png

kuqe.png

 

7.Një palë pantallona klasike kombinuar me një këmishë serioze nuk është asnjëherë një veshje e mërzitshme!

7.png

 

Vlen të theksojmë se Victoria Beckham edhe në shtëpinë e saj të modës me po të njëjtin emër dhe dallojmë të njëjtat karakteristika të stilist të saj në koleksionet që prezanton.