KORONAVIRUSI/ Andrea Bocelli këndon nga ballkoni duke përlotur italianët e shkatërruar nga COVID-19 (VIDEO) – AlpeGossip
KORONAVIRUSI/ Andrea Bocelli këndon nga ballkoni duke përlotur italianët e shkatërruar nga COVID-19 (VIDEO)

KORONAVIRUSI/ Andrea Bocelli këndon nga ballkoni duke përlotur italianët e shkatërruar nga COVID-19 (VIDEO)

Andrea Bocelli këndon nga “ballkoni” virtual i Instagramit me Chiara Ferragni dhe reperin Fedez për Spitalin e Camerino, një zonë e Italisë Qendrore e goditur nga tërmeti i vitit 2016, i cili është shndërruar në një Spital Covid 19 gjatë kësaj situate të rëndë për të gjithë italianët.

“Sot më shumë se kurrë, ne dëgjojmë ndërgjegjen tonë, përveshim mëngët dhe bëjmë atë për të cilën ne jemi krijuar për … Bërja e mirë për të tjerët mund të refuzohet në mijëra mënyra, por mbetet, për të gjithë, puna  përparësi. Ne jemi vëllezër, por ne jemi edhe kolegë ”, shtoi ai.

Bocelli ftoi të gjithë të bashkohen forcat, të mblidhen në të gjithë vendin, në mënyrë që së shpejti të mund të kthehemi vërtet për të përqafuar njëri-tjetrin.

Siç shihet gjatë një video në rrjete sociale, të vendosur së bashku nga këngëtari/reperi italian Fedez dhe bashkëshortja e tij, influencuesja e modës, Chiara Ferragni, Andrea Bocelli dhe i biri Matteo performuan muzikë nga shtëpia e tyre, e cila nuk u transmetua vetëm në mediat sociale, por dhe në qytetin e  Milanos, pasi fedez ishte kujdesur për të vendosur një megafon, që do të shpërndante muzikë për të gjithë njerëzit jashtë ndërtesës.

Andrea Bocelli u ul në pianon e tij dhe dha një shfaqje emocionale të “Ave Maria”. Ndërsa njerëzit dëgjonin në ballkonet e tyre, ata shikonin dhe flamujt italianë që valëvitësh nën tingujt e muzikës së zërit brilant, të këngëtarit të mirënjohur italian.

Pas një kënge tjetër të realizuar nga Andrea, të gjithë qëndruan në vend për një moment heshtjeje, me sa duket për të gjithë ata që janë prekur dhe madje kanë humbur jetën nga COVID-19.