''KUSH SHAN ËSHTË I SHARË''/ Reagon Eni Çobani pas akuzave se kishte mashtruar - AlpeGossip
”KUSH SHAN ËSHTË I SHARË”/ Reagon Eni Çobani pas akuzave se kishte mashtruar

”KUSH SHAN ËSHTË I SHARË”/ Reagon Eni Çobani pas akuzave se kishte mashtruar

Eni Çobani ka reaguar pas akuzave të një dite më parë, se ajo kishte marrë para nga një grua, në mënyrë që ta ftonte në emisionin e saj në TV Klan, për një hall që ajo kishte pasur.

“Nuk doja te replikoja se ngarkesa ime e madhe e punes nuk me lejon te ndjek ne çdo moment cfare thuhet e nuk thuhet neper portale por telefonatat e miqve te mi me ben te lexoj nje trrillim te madh publik.

Tani mqs ju doni pergjigjje une kete here nuk do ta le vetem me kete status por do te çoj ne gjykate kedo qe ka guxuar te shpif duke perdorur emrin tim pa pasur asnje informacion dhe mbi nje genjeshter te madhe nga nje faqe me kete emer qe as nuk e njoh dhe as kam pasur asnje kontakt.

Cudia me e madhe eshte se del dhe lakohet emri im dhe nga ana tjeter kush eshte personi qe pretendon per kete dem qe ja paskam shkaktuar nuk del.

Atehere po e nxjerr une Erjona Muca nje njeri qe as nuk e njoh dhe as ka qene kurre pjese e ndonje ndermjetesimi per me teper ndonje e moshuar ne moshen 80 vjec.

Atehere te nderuar portale dashamir apo e kunderta emrin tim nuk ma ka bere asnjeri nga ju por ma ka falur Hysen Cobani babai im dhe une kam pergjegjesi dhe devotshmeri ne kryerjen e cdo detyre timen publike apo private se jam vajza e nje njeriu te madh qe ka lene gjurme ne kete vend.

Une e kuptoj deshiren e marre te perfoljes, denigrimit dhe te marrjes me thashetheme te çdo lloj natyre por me emrin tim nuk luani dot.

Sado ju te mundoheni me emra te rreme, me tituj te cfaredolloji nuk do zbehni kurre ne asnje moment deshiren dhe vullnetin tim per te thene te verteten edhe pse kjo ka lenduar ca burreca qe skane as fuqine dhe as kurajon te dalin perballe dhe te flasin nese kane te drejte ose jo.

Me keto forma vetem me shtoni besimin qe po vjen dita per te bere drejtesi ne kete vend. Kush shan eshte i share, kush fyen ka fyer vetveten dhe kush shpif ka ligj dhe ka gjykate.Tani kush guxoi ta mbushi sot diten me emrin tim neser do perballet me ligjin dhe jo me Enin keshtu do mesoj ky vend te flasi me fakte dhe jo me shpifje te matet kur te permendi ca emra dhe keshtu do kemi me respekt per punen dhe devocionin njerzve qe vertet punojne ne kete shoqeri.

Ky emer dhe ata qe e perdoren kete njeri do thone te verteten para ligjit dhe besoj qe do tja percjellin kete lajm dhe publikut. Njerez mos harroni kete faqe se ndoshta zhduket per pak kohe mbas ketij publikimi”, shkruan Çobani.

Qytetarja pretendon se avokatja Eni Çobani i ka kërkuar nënës së saj 600 euro për të bërë emisionin për një problem të sajin, të cilin premtoi se do ta zgjidhte.

Sipas saj, Çobani i mori paratë nënës së saj, por çështjen nuk ia zgjidhi.