LEJLA NJË MUST HAVE PËR GARDEROBËN/ Ja vipe-t shqiptare që nuk i shpëtuan manisë: Nga Marina Vjollca tek…(FOTO) – AlpeGossip
LEJLA NJË MUST HAVE PËR GARDEROBËN/ Ja vipe-t shqiptare që nuk i shpëtuan manisë: Nga Marina Vjollca tek…(FOTO)

LEJLA NJË MUST HAVE PËR GARDEROBËN/ Ja vipe-t shqiptare që nuk i shpëtuan manisë: Nga Marina Vjollca tek…(FOTO)

Viti 2018 ishte i mbushur me trende të frymëzuara nga vitet 60-80 ku dominuan modele me printe dhe ngjyra të ndezura.

Në sezonin veror femrat dhe meshkujt dolën nga rutina dhe guxuan me nuancat të forta. Një ngjyrë që  infektoi gjithë vipat dhe jo vetëm të huaj por edhe shqiptar ishte Lejla ,e cila u emërua në nofka të ndryshme si ngjyra vjollcë dhe ngjyra e livandos .

Ngjyra Lejla do të jetë prezent edhe  në sezonin e vjeshës dhe kjo u vërtetua nga java e modës në New York ku emra të njohur të stilistëve e paraqitën në veshjet e tyre.

Mund të themi se kjo nuancë është një  “Must Have” i domosdoshëm për garderobën tonë.

Nëse akoma nuk jeni të bindur shihni disa nga femrat e ekranit që duken të mahnitshëm me ngjyrën Lejla.

Armina Mevlani

Kida

Elvana Gjata

Dua Lipa

Marina Vjollca

Përgatitit: AlpeNews.al