MIRËPRET NË JETË FËMIJËN E SAJ TË PARË/ Olta me Amar sapo na lezetuan ditën! (FOTO) – AlpeGossip
MIRËPRET NË JETË FËMIJËN E SAJ TË PARË/ Olta me Amar sapo na lezetuan ditën! (FOTO)

MIRËPRET NË JETË FËMIJËN E SAJ TË PARË/ Olta me Amar sapo na lezetuan ditën! (FOTO)

Aktorja shumë e dashur për publikun shqiptar, Olta Gixhari, është bërë më 22 gusht nënë për herë të parë.

Ajo ka mirëpritur në jetë fëmijën e saj të parë, ndërsa lajmin e bukur e ka ndarë vetë në rrjete sociale. Olta ka publikuar një foto me trëndafila të bardhë, duke lënë të kuptohet se djali saj ka ardhur në jetë.

Olta ka treguar se ka zgjedhur që të voglin e saj ta quaj AMAR, emër që vjen nga hebraikja dhe do të thotë “i përjetshëm’, dhe në arabisht do të thotë Hënë.

Sakaq, kur kanë kaluar vetëm pak ditë që kur aktorja u bë nënë për herë të parë, me fotot e postuara na ka habitur të gjithëve sa në formë duket.

Së fundmi, ajo ka ndarë një foto me të voglin e saj në bregdetin spanjoll, duke na ëmbëlsuar të gjiithëve ditën.

Amar ndodhet në krahët e Oltës, teksa është ende herët që ajo të na prezantojë me portretin e tij.