Modelja sapo nxorri të palarat e grimit perfekt në Instagram dhe njerëzia e mbështet – AlpeGossip
Modelja sapo nxorri të palarat e grimit perfekt në Instagram dhe njerëzia e mbështet

Modelja sapo nxorri të palarat e grimit perfekt në Instagram dhe njerëzia e mbështet

Në Instagram nuk ka pore, skuqje, pika të zeza, puçra jo e jo. Çfarë termash janë këto njëherë? Në Instagram s’ka tjetër veç fytyrave perfekte. Shihuni në pasqyrë dhe ashtu siç Chrissy Teigen vuri në dukje, do të shihni diferencën e vërtetë mes realitetit dhe rrjeteve sociale. Dhe njerëzit e bënë këtë, e pranuan, pastaj publikuan foto në rrjete sociale.

Nuk e di më si duket lëkura e vërtetë. Njerëzit e makeup-it në Instagram, ju lutem jepini fund me pastrimin e fytyrës. Njerëzit në rrjete sociale duhet ta dinë: Është Facetune, jeni të bukura, mos e krahasoni veten me njerëz ok?” ka shkruar bashkëshortja e John Legend në Twitter, për të marrë mbrapsht falënderime dhe mbështetje të ndjekësve që gati-gati e kthyen në një nismë.

Dikush tjetër ka vlerësuar vendimin e Alicia Keys për të performuar pa makeup në koncertin e saj.

Kultura e makeup-it po bëhet kaq intensive. Pse duhet t’i lemë të gjitha paratë tek Sephora?